Čtvrtek 2. května 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Šestý závod Ligy ČR 2010 ve výstupu na věž ve Zlíně

Šestý závod Ligy ČR 2010 ve výstupu na věž ve Zlíně měl za účasti štábu České televize rozluštit nejednu tajenku. Na startu byli po letní přestávce všichni Ti, kterým jde o umístění v ligové tabulce – to vše pod bedlivým dohledem vedoucího reprezentace Emila Dopiráka a trenérů Ivana Resslera a Josefa Pěnči. Závod byl předposledním nominačním závodem před srpnovým MS v požárním sportu.

Šestý závod Ligy ČR 2010 ve výstupu na věž ve Zlíně měl za účasti štábu České televize rozluštit nejednu tajenku.

Uhájí ostravský Jakub Pěkný zlatou přilbu lídra Ligy ve které startuje poprvé? Zaútočí jihlavský Jan Hopp na vedoucí pozici na kterou ztrácí pouhý jeden bod? Nalezne ostravský Karel Ryl svoji bývalou pohodu?

Krátce po zahájení závodů začalo ve Zlíně poměrně silně pršet a závodníci se museli vyrovnávat s kluzkou dráhou, mokrými žebříky, stěnou a spoustou vody v očích.

Přesto bylo ve Zlíně k vidění třináct časů pod magickou hranicí patnácti sekund.

Po prvních pokusech se vedení v závodě ujal časem 14,61s ostravský Karel Ryl před jihlavským Janem Hoppem s časem 14,67s a ve zlaté přilbě startujícím lídrem Ligy, ostravským Jakubem Pěkným, který byl s časem 14,73s třetí.
Jediný další čas pod patnáct sekund „dal“ v prvním kole třebíčský Martin Stuchlík (14,99s).

Druhé pokusy a celý závod přesvědčivě vyhrál Karel Ryl excelentním časem 14,08s. Je to jeho letošní třetí ligové vítězství a zdá se, že Karel opět nalezl svoji závodní pohodu.

Také Jan Hopp svůj druhý pokus podstatně vylepšil a skončil časem 14,25s druhý.
Na třetí místo se hezkým výkonem v čase 14,52s probojoval ostravský Kamil Bezruč.

Jakub Pěkný, vítěz předchozích třech ligových závodů byl hodně zklamaný a přestože v druhém pokusu vylepšil na 14,68s, skončil ve Zlíně čtvrtý.

Situace se tak oproti minulému závodu Ligy opět obrátila, také nyní ztrácí Jakub Pěkný na vedoucího Honzu Hoppa pouhý jeden jediný bod.

Plzeňský Jindřich Harasimovič získal již v druhém závodě za sebou čtyři ligové body za páté místo, tentokrát za čas 14,86s.

Šestým místem bodoval pelhřimovský Vladimír Janko. Z druhého pokusu si za výkon 14,90s připsal tři ligové body.

Sedmé a osmé bodované místo obsadili shodným časem 14,96s domažlický Jaroslav Hrdlička a Václav Novotný z Hradce Králové. Lepší čas z prvního pokusu přinesl 2 ligové body Jardovi, Václav si ze Zlína odvezl jeden bod.

„Černého Petra“ v podobě devátého, prvního nebodovaného místa si tentokrát „vytáhl" ostravský Martin Roháč – stejně jako Martinu Stuchlíkovi mu „čtrnáctkový" čas 14,99s na zisk ligového bodu nestačil.

Kompletní výsledkovou listinu a fotogalerii ze zlínského závodu naleznete zde, na webu Český Hasič.