Pondělí 1. března 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Úspory v resortu Ministerstva vnitra v příštím roce, dopady na činnost policie, hasičů i ministerstva budou velmi drsné

V příštím roce bude muset resort Ministerstva vnitra oproti letošnímu roku ušetřit 8, 3 miliard korun. Ministerstvo vnitra tedy nebude šetřit 10, 5 miliard korun, jak původně požadovalo Ministerstvo financí, ale o zmiňované 2, 2 miliardy korun méně.

Přislíbené rámce rozpočtů na léta 2012 – 2014, tedy střednědobého výhledu, jsou zárukou následné stabilizace tzn., že rozpočet Ministerstva vnitra nebude v těchto letech dále krácen,“ uvedl Radek John. Změny pro příští rok a léta následující se dotknou rovněž Hasičského záchranného sboru ČR a zajištění podpory výkonu veřejné správy. Cílem bude například i menší, výkonnější a lépe placený policejní sbor. 

Podle ministra vnitra bude mít takové šetření velmi dramatické dopady. „Od dnešního večera začíná pracovat expertní tým, který do 23. srpna připraví harmonogram jednotlivých kroků. Už teď je jisté, že dopady na činnost policie, hasičů i ministerstva budou velmi drsné. Policie bude muset omezit částečně svůj výkon a v oblasti veřejné správy bude utlumena řada potřebných činností. Podrobnosti k rozpočtovým škrtům představíme na tiskové konferenci v pondělí 23. srpna,“ sdělil Radek John.

Info: MV ČR

-wap-

Sdílet