Pondělí 29. listopadu 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Moravskoslezská soutěž „Cesta bezpečí“ má tři vítěze, odměněni byli tabletem

Více než dvě tisícovky osob (přesně 2081) se zúčastnily soutěže s názvem „Cesta bezpečí“, zaměřené na problematiku požární ochrany a ochrany obyvatelstva.

Připravil ji k letošnímu Dni požární bezpečnosti (13. 8. 2021) Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK). Ve všech deseti kolech, která začínala vždy po týdnu, správně odpovědělo 58 soutěžících. Tři nejlepší z nich, které hasiči vylosovali, obdrželi tablet.

Výherci jsou paní Ludmila Bystroňová z Ostravy, Jiří Pelikán z Fulneku (okres Nový Jičín) a Richard Valenta z Vestce (okres Praha-západ).

Paní Bystroňová převzala tablet, tedy malý deskový přenosný počítač s dotykovou obrazovkou, z hasičských rukou osobně v pondělí 15. 11. 2021, a to před hasičskou stanicí HZS MSK Ostrava-Fifejdy. Zbývajícím dvěma „vzdálenějším“ výhercům byly tablety zaslány poštou.

Soutěž byla určena pro veřejnost a publikována na profilu HZS MSK na sociálních sítích, na webových stránkách HZS MSK a informace o soutěži byla rovněž rozeslána mailem na všechna školská zařízení v Moravskoslez­ském kraji.

Otázky připravili hasiči z oblasti ochrany obyvatelstva a požární ochrany v různých úrovních obtížnosti, když byly nejen textové, ale i grafické (např. formou komiksu). První z deseti kol bylo zahájeno na Den požární bezpečnosti tj. 13. 8. 2021. Pravidelně každý pátek pak byla prostřednictvím sociálních sítí a webových stránek publikována otázka, na kterou bylo možno odpovídat celý následující týden.

Vaše soutěž mě velmi zaujala a ráda jsem se jí zúčastnila, protože byla velmi poučná a přitažlivě graficky zpracována. Tuto problematiku je moc důležité znát a také si dodržování správných zásad i ve vyšším věku zopakovat.

Platí to i pro mě, důchodkyni o holi. Z výhry mám velikou radost,

uvedla při předávání Ludmila Bystroňová, jedna ze tří výherců tabletu.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet