Čtvrtek 2. prosince 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Hamru na Jezeře na Českolipsku zasahovaly složky IZS u nehody dvou vozidel, přiletěl i vrtulník

Dne 18. listopadu 2021, krátce před osmou hodinou ranní, uzavřela na dvě hodiny komunikaci v Hamru na Jezeře na Českolipsku nehoda dvou osobních vozidel. Operační důstojník přijal oznámení na tísňovou linku ze Zdravotnické záchranné služby.

Řidička osobního vozidla Audi jela ve směru od Stráže pod Ralskem a při průjezdu pravotočivou zatáčkou vjela na mokré vozovce z nezjištěných příčin do protisměru, kde se bočně střetla s protijedoucím osobním vozidlem Ford. Nehoda si vyžádala osm zraněných osob, z toho pět dětí.

Řidič vozidla Ford byl letecky transportován do liberecké nemocnice, další tři osoby byly převezeny na ošetření sanitními vozy rovněž do Krajské nemocnice Liberec.

Řidička druhého vozidla Audi a tři spolucestující byli se zatím blíže nespecifikovanými zraněními převezeni na ošetření sanitními vozy do českolipské nemocnice.

Policisté podrobili řidičku vozidla Audi orientační dechové zkoušce na alkohol, jejíž výsledek byl negativní. U druhého řidiče musel být s ohledem na jeho zranění nařízen odběr krve v nemocnici.

Příčinou a okolnostmi této nehody se nyní budou dále zabývat českolipští dopravní policisté.

kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová
Policie ČR
HZS Libereckého kraje
Sdílet