Sobota 20. dubna 2024, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Táborští ovládli soutěž

III. kolo soutěže v požárním sportu dobrovolných hasičů, Jihočeský kraj, sobota 26. června 2004, Milevsko

Družstva z okresu Tábor doslova ovládla III.kolo soutěže v požárním sportu dobrovolných hasičů Jihočeského kraje, které se konalo v sobotu 26.června v Milevsku a odvážejí si domů kompletní sadu medailí.
Mezi muži si postup na Mistrovství republiky vybojovalo družstvo Nemyšle(TA), když náskok získaný v bězích udrželo i v požárním útoku. Druhé místo si odvážejí hasiči z Přechovic(ST). Nepovedený útok na třetí místo odsunul družstvo Sedlce(ČB). Loňský vítěz z Krasejovky (ČB) se nedostavil. I ženy z Borovan(ČB) získaly rozhodující náskok v bězích a nepříliš povedený útok na tom již nic nezměnil. Druhé jsou obhájkyně prvenství z loňska, děvčata ze Zhoře u Mladé Vožice(TA) a třetím místem velmi úspěšnou premiéru na soutěži této úrovně korunovaly hasičky ze Dvorců(TA). Neprezentovalo se družstvo z okresu Prachatice.
V celé soutěži byla dle mého názoru až moc znát propast mezi výsledky jednotlivých okresů. Vládne Tábor a České Budějovice, jimž se snaží (alespoň mezi muži) konkurovat Strakonice a Písek, pak již je obrovská propast. Nepříjemnou (a vlastně jedinou) kaňkou na jinak velice vydařené soutěži byly dohady ohledně platnosti pokusu borovanských žen ve štafetě 4×100 m, tady rozhodčí nezvládli svou úlohu.
Přesto nezbývá než popřát oběma zástupcům našeho kraje dobrou přípravu a co nejlepší výkony na Mistrovství České republiky v požárním sportu dobrovolných hasičů, které se v letošním roce uskuteční v Sušici.