Středa 3. března 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Po srážce čtyř vozidel jako zázrakem jen jedno zranění

Dnes, 23. 8. 2010, v 06:36 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po řetězové dopravní nehodě u obce Horní Lhota na Zlínsku. V důsledku provozu a přibrzdění došlo k řetězové srážce čtyř osobních aut. Dopravní nehoda zablokovala důležitou spojnici z Luhačovic a provoz byl výrazně omezen. Při nehodě se zranila jedna z řidiček, která zůstala sedět v autě.

Dnes, 23. 8. 2010, v 06:36 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po řetězové dopravní nehodě u obce Horní Lhota na Zlínsku.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na silnici mezi obcí Horní Lhota a Zádveřice – Raková došlo k dopravní nehodě čtyř osobních aut zn. Peugeot 207, Peugeot 205, Kia a VW Golf.

V důsledku provozu a přibrzdění došlo k řetězové srážce čtyř osobních aut. Dopravní nehoda zablokovala důležitou spojnici z Luhačovic a provoz byl výrazně omezen. Při nehodě se zranila jedna z řidiček, která zůstala sedět v autě.

Hasiči přijeli ze záchranářů na místo jako první a okamžitě se zajímali o zraněnou ženu, které poskytli první předlékařskou pomoc. Po dojezdu posádky zdravotnické záchranné služby byla žena z auta vytažena pod dohledem lékaře. Po umístění na transportní nosítka byla se svým zraněním nohy odnesena do sanitního vozu. Po dalším ošetření byla jednačtyřicetiletá pacientka odvezena do nemocnice.

Hasiči zajistili vraky vozů proti případnému požáru a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbenty. Hasiči také pomáhali s řízením dopravy, která byla svedena do jedné poloviny vozovky. Nehodu na místě šetřila policie.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-miw-

Sdílet