Sobota 29. ledna 2022, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Návsí shořel rozestavěný srub, způsobená škoda je předběžně odhadnuta na 4 miliony korun

Pět hasičských jednotek zasahovalo ve čtvrtek 13. ledna 2022 v podvečer u požáru rozestavěného srubu v lokalitě pod vrcholem Filipka v Návsí na Frýdecko-Místecku.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena tři minuty před osmnáctou hodinou. K zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Třinci a spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Návsí, Jablunkov, Bystřice a Milíkov.

Příjezd k zásahu komplikoval špatně sjízdný terén – úzké a zledovatělé lesní cesty si vyžádaly použití sněhových řetězů na hasičské technice.

Jednopodlažní rozestavěný srub o půdorysu přibližně 10 × 10 metrů byl v době příjezdu prvních jednotek na místo události zcela zasažen plameny.

Hasiči zajistili odpojení od přívodu elektrické energie a k likvidaci nasadili dva vodní proudy, ochlazovat museli i přítomnou propanbutanovou­ láhev.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po patnácti minutách, až do deváté hodiny večer probíhala celková likvidace. S tou musel pomoci přivolaný bagr, který stavbu rozebral, aby se hasiči dostali ke všem ohniskům.

Vyšetřovatel předběžně odhadl výši škody na 4 miliony korun, příčina vzniku je v šetření. Při události nebyl nikdo zraněn. Do nočních hodin na požářišti zůstala na dohled místní dobrovolná jednotka.

ppor. Jakub Kozák, DiS.
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet