Pátek 26. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Dobrušce se uskutečnil tradiční turnaj hasičů v nohejbalu

Ve čtvrtek 2. září 2010 se v areálu požární stanice v Dobrušce uskutečnil IV. ročník Dobrušského poháru v nohejbalu profesionálních hasičů. Pořadatelem akce byl Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje – územní odbor Rychnov nad Kněžnou a stanice Dobruška ve spolupráci s Českou hasičskou sportovní federací a Sportovním klubem hasičů Královéhradec­kého kraje.

Ve čtvrtek 2. září 2010 se v areálu požární stanice v Dobrušce uskutečnil IV. ročník Dobrušského poháru v nohejbalu profesionálních hasičů. Pořadatelem akce byl Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje – územní odbor Rychnov nad Kněžnou a stanice Dobruška ve spolupráci s Českou hasičskou sportovní federací a Sportovním klubem hasičů Královéhradeckého kraje. Soutěže se zúčastnilo celkem deset tříčlenných družstev z celé České republiky, na které čekala skvěle připravená dvě hřiště a příjemné zázemí stanice v Dobrušce. I když bylo pod mrakem a občas zapršelo, nebyla nouze o skvělé sportovní výkony. Poháru se zúčastnili také loňští i předloňští vítězové z Frýdku Místku.

Hrálo se ve dvou skupinách po pěti družstvech systémem hry každý s každým a do finále postoupila čtyři nejlepší družstva z každé skupiny. Zápasy se hrály na dva sety a každý set končil desátým bodem. Do finále nakonec postoupili loňští vítězové z Frýdku Místku a družstvo územního odboru Šumperk. Po skvělých výkonech na obou stranách nakonec zvítězili hasiči ze Šumperka, loňští vítězové obsadili druhé místo a na třetím místě skončilo družstvo z Chrudimi.

Putovní pohár a další ceny vítězům předali ředitel odboru integrovaného záchranného systému HZS Královéhradeckého kraje plk. Radek Vymlátil a vedoucí oddělení IZS, služeb a OPIS územního odboru Rychnov nad Kněžnou mjr. Martin Král.