Pondělí 16. května 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ostrava pošle do ukrajinského Lvova 50metrový automobilový žebřík, podpoří tamní hasiče

Město Ostrava daruje v rámci humanitární pomoci hasičům v ukrajinském Lvově automobilový žebřík Iveco Magirus DLK-50. Uvedl to na svém Twitteru ostravský primátor Tomáš Macura.

Iveco bylo už v roce 2016 nahrazeno 53metrovým mladším sourozencem na podvozku Mercedes-Benz Arocs, jedná se o nejvyšší automobilový žebřík v Moravskoslez­ském kraji.

Přečtěte siHasiči v Ostravě dostali nový žebřík, Magirus M55L na podvozku Mercedes Arocs jim pořídil kraj

Ostrava aktuálně disponuje nemodernějším přírůstkem v oblasti výškové techniky – Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje pořídil z prostředků statutárního města na sklonku roku 2021 pro svou centrální stanici v Ostravě-Zábřehu nový městský automobilový žebřík se sníženou průjezdní výškou AZ 40 Scania Magirus.

Přečtěte siZ prostředků města Ostrava pořídili hasiči automobilový žebřík AZ 40 Scania Magirus M42L-AS se sníženou průjezdní výškou

Iveco Magirus DLK-50, který bude darován na Ukrajinu, byl pořízen v roce 1994. Sada je vybavena odnímatelným košem a výtahem pro dvě osoby. Vůz je v červeném odstínu RAL 3024 s retrore­flexními žlutozelenými doplňky v RAL 1026, včetně šrafování chevron.

Přečtěte siPráce na vylepšování viditelnosti vozidel HZS Moravskoslezského kraje započaly už v roce 1995
Sdílet