Pátek 26. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Krchlebskou věž ovládl Vladislav Filip ze Středočeského kraje

V sobotu 11. června se v Krchlebech u Čáslavi konal 19. ročník soutěže ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku.

V devět hodin ráno při slavnostním nástupu předal ředitel územního odboru Kutná Hora plk. Ing. Jiří Pokorný příslušníkům územního odboru Kutná Hora medaile za věrnost II. a III. stupně. Poté všechny závodníky, kterých se letos sešlo 76, pozdravili a mnoho štěstí a sportovních úspěchů popřáli senátor Senátu Parlamentu České republiky Ing. Jaromír Strnad, starosta města Čáslavi JUDr. Vlastislav Málek, starostka obce Krchleby Bc. Bohumila Jeřichová a zastupitelka města Kutná Hora Ing. Kateřina Daczická.

Následně mohla být celá soutěž odstartována cvičnými pokusy, po kterých následovaly dva povinné soutěžní pokusy. Všichni účastníci mohli ještě absolvovat třetí pokus. Krchlebská věž je už tradičně úvodní disciplínou krajské soutěže, která bude mít pokračování následující víkend 18. a 19. června na městském stadionu Sletiště v Kladně. Zde proběhnou ostatní disciplíny požárního sportu za účasti vítězů okresních kol mužů a žen sborů dobrovolných hasičů.

Vítězem 19. ročníku se stal opět Vladislav Filip z územního odboru Kolín s vítězným časem z třetího pokusu 14:05 s. Součet druhého a třetího kola, které byly jeho nejlepšími pokusy, byl 28,32 sekund. Na druhém místě skončil Lukáš Hons z HZS Vysočina s celkovým časem 30,2 sekund a bronzovou příčku obsadil kutnohorský Martin Viktora s časem 30,45 sekund. Doplňkový závod štafet dvojic vyhráli Martin Viktora s Václavem Říhou.