Neděle 1. října 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Po dvou letech hasiči Zlínského kraje opět změřili své síly v požárním sportu

Po dvouleté pauze se opět v půli června uskutečnil tentokrát již XX. ročník krajského kola soutěže v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a Hasičských záchranných sborů podniků Zlínského kraje.

Soutěž se uskutečnila v prostorách požární stanice a místního sportovního stadionu v Uherském Brodě. Na start se postavila družstva profesionálních hasičů územních odborů Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, družstvo z HZSP DEZA a.s. Valašské Meziříčí a tradičně jako hosté přijeli změřit síly i profesionální hasiči HaZZ z Trenčínského kraje. Účast slovenských kolegů patří k dlouholeté tradici našich krajů. Stejně tak hostují profesionální hasiči Zlínského kraje na soutěžích pořádaných slovenskými kolegy.

Po slavnostním zahájení, kterého se zúčastnil starosta města Uherský Brod Ing. Ferdinand Kubáník, senátor Ing. Patrik Kunčar a krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar, se naplno rozjelo sportovní klání ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže, běhu na 100 metrů s překážkami, štafetě na 4×100 metrů s překážkami a v požárním útoku.

Po celodenním měření sil pod žhavým sluncem v celkovém součtu vyšlo nejlépe družstvo z Územního odboru Vsetín. Na druhém místě v celkovém pořadí skončili profesionální hasiči z Územního odboru Zlín a bronzovou příčku získali profesionální hasiči z Územního odboru Uherské Hradiště.

Velké díky patří také všem sponzorům.

Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet