Úterý 27. unora 2024, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Sibřině shořel rodinný dům, na místě zasahovali hasiči z devíti jednotek

V sobotu 18. června v 18:45 přijali středočeští hasiči oznámení o požáru střechy rodinného dobu v Sibřině v okrese Praha-východ.

Jelikož oznamovatel uvedl, že zatím vidí pouze kouř vycházející ze střechy, vyslal operační důstojník na místo profesionální hasiče z Říčan spolu s dobrovolnými hasiči obcí Sibřina a Úvaly.

Během hovoru se však požár vyvinul natolik, že už byly viditelné plameny ze střechy a navíc bylo upřesněno, že objekt je poměrně rozsáhlý. Velitel čety, který vyjel k události, nechal poplachový stupeň zvednout na druhý a povolat další jednotky.

Poplach se proto rozezněl dobrovolným hasičům z obcí Babice, Doubek, Říčany, Šestajovice a Škvorec zároveň byla povolána také profesionální jednotka z Českého Brodu.

První jednotky, které dojely na místo, potvrdily, že požár zasáhl střechu rodinného domu a uvnitř objektu se nenachází žádné osoby. K likvidaci plamenného hoření nasadili hasiči tři vodní proudy, z toho jeden z výškové techniky. Jelikož se zasažená střešní konstrukce propadla, museli vést celý hasební zásah zvenčí budovy.

Pár minut před půl osmou se podařilo dostat požár pod kontrolu a mohla být nahlášena jeho lokalizace. Hasiči se následně zaměřili na rozebírání střešní konstrukce, vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek.

O dvě hodiny později byl požár zcela zlikvidován, celé místo důkladně zkontrolováno termokamerou a jednotky se mohly vrátit na své základny. Místní dobrovolné jednotce Sibřina byla nařízena do nedělní osmé hodiny ranní dohlídka nad požářištěm. Během zásahu hasičům zajistil pitný režim starosta obce.

Proč začalo v budově hořet, zjišťuje hasičský vyšetřovatel, který si na místo povolal experty z Technického ústavu požární ochrany v Praze. Přesná výše škody i příčina požáru jsou tak předmětem dalšího vyšetřování.

K zachování akceschopnosti pro případ dalšího výjezdu držela dobrovolná jednotka Mnichovice zálohu na své zbrojnici.

Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje
Sdílet