Středa 31. května 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Jedenáct jednotek zasahovalo u požáru dřevostavby v České Skalici, škoda je pět milionů

Profesionální a dobrovolní hasiči z 11 jednotek požární ochrany zasahovali v pondělí odpoledne v České Skalici (část Malá Skalice) u požáru dřevostavby. Objekt byl zasažen v plném rozsahu, na likvidaci bylo nasazeno několik vodních proudů.

Dům měl slaměnou izolaci a uvnitř byly uskladněné další balíky se slámou, to vše přispělo k rychlému rozšíření požáru na celý prostor. Pohyb v objektu byl tak pro zasahující nebezpečný a zásah byl veden primárně zvenčí.

Intenzita požáru byla taková, že postupně docházelo k samovolné destrukci objektu. Uvnitř vyhořela i jedna tlaková 10kg propanbutanová lahev. Objekt byl po dohodě s majitelem ponechán, aby kontrolovaně dohořel. Jednotky chránily vedle stojící přístavek, ochlazovaly okolí i padající trosky.

Postupně byl počet jednotek na místě zredukován, nakonec zůstalo požářiště pod dohledem místní jednotky. Škoda je předběžně odhadnuta na 5 milionů korun, příčinou vzniku požáru byla nedbalost.

Na místě zasahovaly jednotky HZS Jaroměř, Náchod, Hradec Králové a JSDH Česká Skalice, Velká Jesenice, Provodov-Šonov, Nové Město nad Metují, Jaroměř, Chvalkovice, Hořičky, Červený Kostelec. Zálohu pro případ jiné mimořádné události držely JSDH Jaroměř a Náchod.

FOTO: HZS KHK a JSDH Červený Kostelec
HZS Královéhradeckého kraje
Sdílet