Středa 27. září 2023, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tým kulturistů vedený hasičem Janem Garayem uspěl na mistrovství Evropy

Na počátku července 2022 se ve francouzském Chas­seneuil-du-Poitou konalo mistrovství Evropy v kulturistice, mezi účastníky patřil i tým Garay Gym z Havířova. Jeho členem a trenérem je Jan Garay, velitel čety ze stanice Hasičského záchranného sboru právě v Havířově.

Tým je tříčlenný, patří do něj i “nehasiči” Lukáš Rosypka a Adam Míček, kterým se zkušený Jan Garay intenzivně věnuje již několik let – společně nastoupili do celoroční bodované soutěže už během jarní sezóny.

Bodové skóre celého týmu se vyhodnocuje na konci podzimní části za celý rok, avšak po mistrovství Evropy, které bylo vyvrcholením soutěží jarní sezóny, má tým Garay Gym našlápnuto k perfektnímu výsledku. Z francouzského mistrovství kulturisté přivezl tři tituly vicemistra Evropy a dvě třetí místa. Lukáš jeden titul vicemistra a bronzovou medaili, Jan si odvezl dva tituly vicemistra Evropy.

Za tu dobu mě sport naučil, že je zapotřebí se připravovat s abnormální disciplínou a neslevovat z vlastních zadaných cílů. Jakmile trochu polevíte, vždycky se vám to vrátí a ukáže se to na výsledku. Tohle se snažím přenášet na své reprezentanty a vysvětlovat to i mladým nadějným sportovcům, z kterých cítím, že sport chtějí mít jako nedílnou součástí své životní filozofie, která dokáže člověka správně formovat. Člověk na sebe musí být v každém sportu hodně tvrdý a bez této vlastnosti se nelze rozvíjet a posouvat k těm největším úspěchům,

říká Jan Garay, který se kulturistice a posilování věnuje již čtvrt století.

Žádný sport se dnes nedá realizovat bez finančních zdrojů. Samotná příprava je velice finančně náročná a samozřejmě potřebujete další zdroje na financování závodů všech závodníků. Musíte si umět poradit i v takovém náročném období, v kterém se nyní nacházíme všichni. Tímto bych poděkoval všem sponzorům, kteří nás ve sportu podpořili a věřím, že vzhledem k vynikajícím výsledků navážeme spolupráci i s dalšími partnery, pro které je sport srdcovou záležitostí,

dodává.

Úspěšní jsou kulturisté z Garay Gym dlouhodobě – Jan je vicemistrem České republiky v kategorii Open, stříbro získal i v kategorii 40+. Na světovém poháru v italském Rimini vybojoval dvě bronzové medaile v kategorii Open a v kategorii do 80 kg, z mezinárodního mistrovství Slovenska si odvezl zlatou medaili a titul mistra Slovenska.

V podzimní sezóně tým čeká řada dalších významných a zároveň náročných soutěží, vrcholem bude mistrovství světa, které se letos koná u nás v Praze. Tomu ještě budou předcházet závody ICN NATURAL CUP 2022 v Plzni a mezinárodní mistrovství v Německu.

Jakub Kozák
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet