Neděle 1. října 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči zachránili u Hynkova šest vodáků, zajeli do mělké vody mezi stromy

Šest lidí a z toho jednoho zraněného zachránili olomoučtí hasiči v pondělí kolem 22. hodiny v Hynkově, místní části Příkaz na Olomoucku.

Jednalo se o skupinu mladých vodáků, kteří se i s lodí vydali sjíždět Mlýnský potok. Kvůli neznalosti místního toku zajeli do zakázaných míst, kde se řeka sjíždět nesmí, protože zde výrazně meandruje a je mělká, navíc jsou v korytě popadané stromy.

Loď proto víceméně táhli a nakonec uvízli na jednom z menších ostrůvků. Kolem byl silný proud, už byla tma, takže se jim špatně odhadovala hloubka. Proto zavolali hasiče.

Jednotka ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči velice rychle ve složitém terénu kolem řeky skupinu lokalizovala.

Kolem Hynkova to dobře známe, pravidelně tam absolvujeme výcviky na vodě, takže jsme je rychle našli. Prostředí bylo špatně přístupné a zásah ztížil i fakt, že mladá žena z vodácké skupiny měla astmatický záchvat a byla podchlazená. Využili jsme loď a převezli jsme ji na druhý břeh jako první, poskytli jsme jí první pomoc a přivolali jsme zdravotnickou záchrannou službu,

popsal velitel zásahu Tomáš Otruba.

Další vodáky pak stejným způsobem převezli bezpečně na břeh, poskytli jim tepelný komfort a dopravili je do Horky nad Moravou, kde jim azyl poskytnul jeden z místních dobrovolných hasičů.

Zasahovala profesionální jednotka ze stanice Olomouc a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Horky nad Moravou.

Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet