Pondělí 4. prosince 2023, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči v Oseku nad Bečvou vyprostili dělníka zavaleného střešní konstrukcí, do nemocnice ho transportoval vrtulník

Čtyři jednotky zasahovaly v úterý po 11. hodině v Oseku nad Bečvou, kde se jednomu z rodinných domů propadla střecha. Trosky a sutiny uvnitř prvního podlaží zavalily jednoho z dělníků, kteří na stavbě v tu chvíli pracovali.

Dalším pěti se podařilo před padajícími částmi stropů a střechy utéct. Pro kolegu se však vrátili. Pod sutinami byl uvězněný celý, takže mu duchapřítomně ihned odhrabali suť z obličeje a kolem hlavy, aby mohl dýchat.

Hasiči po příjezdu ve vyprošťování pokračovali. Podali mu kyslíkovou masku, aby mu zajistili dostatek kyslíku. Muž měl zavalené nohy velkými kusy střešní konstrukce a horní polovinu těla měl zasypanou drobným stavebním materiálem.

Hasiči jej tedy postupně ze sutin vyprostili a na páteřní desce jej předali posádce LZS. Asistovali rovněž při jeho transportu do vrtulníku. Přítomnost dalších osob jsme vyloučili průzkumem.

Objekt prohlédnul statik, který rozhodnul o dalším postupu. Objekt označil za stabilní, proto není v tuto chvíli nutné jeho další zajištění pomocí speciálních stabilizačních technik. Budovu jsme zabezpečili proti vstupu. Opravu musí provést specializovaná fir­ma.

Na místě zasahovaly 4 jednotky, a to profesionální ze stanice Lipník nad Bečvou, Přerov a Olomouc a JSDH Osek nad Bečvou.

Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet