Pátek 23. unora 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při požáru domu v Předklášteří na Tišnovsku hasiči zachránili ženu a psa, škoda na majetku je 1,5 milionu korun

Operační středisko vyslalo 3. října 2022 odpoledne jednotky k požáru uvnitř rodinného domu na Tišnovsku. Dva lidé skončili v péči ZZS. Škoda překročila milion korun.

Informaci o požáru v rodinném domě v Předklášteří přijalo naše operační středisko ve 13.41 hodin. Na místo události ihned vyslalo 4 hasičské jednotky.

Před domem již na hasiče čekal jeden z obyvatelů domu s informací, že starší žena a pes se stále nacházejí uvnitř zakouřeného a požárem zasaženého domu. Hasiči rozvinuli dva vodní proudy a průzkumem uvnitř zakouřeného domu nalezli ženu, kterou se jim podařilo dostat ven, kde ji předali do péče posádce ZZS. Záchranná služba se postarala také o staršího muže, který byl v době příjezdu jednotek před domem.

Následně se podařilo v objektu vyhledat také psa. Hasiči mu poskytli kyslíkovou terapii a velitel zásahu si přes operační středisko nechal na místo povolat veterinářku. Pes skončil v její péči.

Jednotky dostaly požár pod kontrolu během 15 minut a úplnou likvidaci požáru ohlásil velitel po dohašení a odvětrání domu ve 14.30 hodin.

Podle našeho vyšetřovatele je předběžná škoda odhadnuta na 1,5 milionu korun. Zásahem hasičských jednotek se podařilo uchránit majetek v hodnotě 4 milionů. Příčinu vzniku požáru nadále vyšetřujeme.

Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kra­je
Sdílet