Neděle 24. června 2018, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner DrägerCZ 970

Sucho a oheň nejdou dohromady

Suché počasí přeje požárům v lesích a na polích. Většinou hoří vyschlé travní porosty, obilí, či sláma.

Dne 9.8.2004 v 17­.13 hod. požár v lese u Zlína.

Na místo okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jednou cisternou, kterou později posílilo další družstvo s cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno u sídliště Jižní Svahy ve Zlíně, že došlo k požáru v lesním porostu. Požár zasáhl plochu o rozměru 5×30m. K uhašení celé plochy použili hasiči jeden proud vody. Hasičům se podařilo rychle zastavit postupující požár a nebyla tak zasažena větší plocha. V dané lokalitě se jedná už o několikátý požár v letošním roce. Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Způsobená škoda nebyla pro potřeby hasičů vyčíslena. Na místo byla povolána hlídka Policie ČR.

Dne 9.8.2004 v 19­.53 hod. požár pole u Kvasic.

Na místo okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Kvasice a Kroměříž. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru na poli posečeného obilí u obce Kvasice. Požár zasáhl plochu o rozměrech 100×200m. Hasičům se podařilo společným zásahem uchránit asi jednu čtvrtinu strniště a zabránit dalšímu rozšíření požáru. Způsobená škoda nebyla pro potřeby hasičů vyčíslena a případem se zabývá vyšetřovatel hasičů z Kroměříže. Na místě byla přítomna hlídka Policie ČR.

Dne 9.8.2004 ve 22.18 hod. požár pole u obce Kněžpole.

Na místo okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů z Uh. Hradiště s jednou cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru slámy na poli u obce Kněžpole. Požár byl uhašen před příjezdem jednotky hasičů, a proto byla provedena jen obhlídka místa proti dalšímu vzniku požáru. Způsobená škoda nebyla pro potřeby hasičů vyčíslena.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner Seal navíjáky OK