Středa 28. unora 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tragická dopravní nehoda na Sokolovsku zaměstnala hasiče, zdravotníky i policisty

K tragické dopravní nehodě došlo v pondělí 7. listopadu letošního roku krátce před sedmou hodinnou ranní na silnici druhé třídy poblíž Nového Sedla na Sokolovsku.

Devětačtyřicetiletý řidič osobního automobilu značky Audi, jedoucí ve směru z Královského Poříčí na Nové Sedlo, se měl vyhýbat střetu se srnou, která měla přebíhat vozovku. Přitom měl s automobilem vyjet mimo pozemní komunikaci, narazit do kamene a směrového sloupku a následně se s vozidlem vrátit zpět na silnici.

Po tomto manévru měl ztratit kontrolu nad řízením a přejet do protisměru, kde se vozidlo značky Audi čelně střetlo s protijedoucím automobilem značky Citroen.

Při dopravní nehodě utrpěl padesátiletý spolujezdec z vozidla značky Citroen zranění neslučitelná se životem, kterým na místě bohužel podlehl. Dále došlo ke zranění řidiče a dalšího spolujezdce z osobního automobilu značky Citroen.

Zranění utrpěl také řidič vozidla značky Audi i jeho spolujezdkyně. Všichni čtyři byli se svými zraněními Zdravotnickou záchrannou službou převezeni do nemocnice.

Oba řidiči se po dopravní nehodě podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která u obou vyšla s negativním výsledkem.

Pozemní komunikace byla po dobu vyšetřování dopravní nehody několik hodin zcela uzavřena.

Policisté na místě po celou dobu řídili provoz a osobní vozidla odkláněli na objízdnou trasu.

Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

nprap. Jakub Kopřiva
Policie ČR

Foto: HZS Karlovarského kraje
Sdílet