Sobota 2. prosince 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V královéhradecké části Malšovice hořel přístřešek na dřevo, obytné prostory hasiči uchránili

Hned několik oznámení o požáru mezi rodinnými domy v ulici Štefcova v královéhradecké části Malšovice se sešlo 23. listopadu 2022 na tísňovou linku ve středu po 14. hodině. Na místo vyslal operační důstojník jednotky z prvního stupně požárního poplachu.

Průzkumem místa zásahu bylo zjištěno, že hoří v prostoru přístřešku na dřevo mezi rodinným domem a zděnou kůlnou, uvnitř objektu se nikdo nenacházel.

Na likvidaci požáru nasadili hasiči dva vodní proudy. Zároveň po celou dobu kontrolovali objekt zevnitř i zvenčí za pomoci termokamery, aby si ověřili, že se požár nešíří skrytě do obytných prostor. Ty se nakonec podařilo před plameny uchránit.

Do půl hodiny od nahlášení události byl požár lokalizován a jednotky dál pracovaly na vyklízení materiálu z přístřešku, jeho dohašování a rozebíraly zasaženou konstrukci. Po 16. hodině bylo místo zásahu předáno majiteli s nařízenou dohlídkou.

Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že požár vznikl kvůli nedbalosti při zatápění. Škoda je předběžně stanovena na asi 150 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 4 miliony korun. Nikdo nebyl při události zraněn.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové a JSDH Malšovice a Třebeš.

HZS Královéhradeckého kraje
Sdílet