Čtvrtek 18. července 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pardubické profesionální hasiče opouští dvojice příslušníků, na novou pozici se přesouvá velitel stanice Žamberk

Požárník, starší požárník, velitel družstva a teď velitel stanice. Tím vším si prošel za 35 let služby báječný major Pavel Zámečník, který se v poslední listopadový den roku 2022 loučil s profesionálními hasiči. Pavel sloužil na stanici v Ústí nad Orlicí a naposledy ve funkci velitele požární stanice Ústí nad Orlicí.

Muž s dobrým srdcem byl mimo jiné skvělým instruktorem hasičů-lezců. Hned po nástupu se Pavel aktivně věnoval požárnímu sportu a reprezentoval HZS Pardubického kraje. Po ukončení aktivní kariéry zastával funkci hlavního trenéra reprezentačního družstva kraje.

Pavel byl sportovcem tělem i duší, pravidelně organizoval veškeré sportovní události, ať přímo související s požární tematikou nebo republikové sportovní turnaje. Jeho vášní byl fotbal, který aktivně hrál, ale také trénoval. Byl to právě on, kdo dal dohromady reprezentační fotbalový tým HZS ČR a zúčastnil se mistrovství světa na Mallorce. Uměl poradit, věděl si se vším rady.

Odchází velký profík, který nám bude hodně chybět. Pájo, za vše ti děkujeme,

říkají jednohlasně jeho kolegové.

Rovných 34 let sloužil u profesionálních hasičů také nadporučík Ing. Aleš Novák, který dnes naposledy usedl do křesla vedoucího směny na Krajském operačním a informačním středisku HZS Pardubického kraje v roli operačního důstojníka.

Zodpovědný Aleš Novák si prošel funkcemi od staršího požárníka, přes denního příslušníka na oddělení požární prevence a kontrolní činnosti, až na pozici velitele požárního útvaru a později dokonce působil jako velitel družstva v Ústí nad Orlicí.

V roce 1997 přešel na pozici operačního důstojníka a svou kariéru u hasičů ukončuje právě jako vedoucí směny operačního střediska hasičů v Pardubicích.

Milý Pavle a Aleši, přejeme upřímně hodně zdraví a štěstí v nové etapě života. Byli jste oba skvělí!

Od zítřka, tedy od 1. prosince, je pak novým velitelem na stanici v Ústí nad Orlicí dosavadní velitel stanice v Žamberku Zdeněk Koutník, který se vlastně tak dnes trochu loučil se „svými“ hasiči na stanici v Žamberku, kde se velkou mírou podílel na výstavbě nové požární stanice a dle svých kolegů tu stihl udělat hrozně moc věcí.

Za to mu patří velký dík a kolegové mu stihli na „sladkou“ památku upéci dort v podobě krásné moderní stanice. Přejeme hodně štěstí v nové pozici.

Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet