Čtvrtek 18. dubna 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ředitel karlovarských hasičů brigádní generál Václav Klemák odešel do důchodu, nahradil ho Oldřich Volf

Na konci listopadu uzavřel svojí profesní kariéru u Hasičského záchranného sboru Karlovarského. kraje jeho dlouholetý ředitel.

Před dvaceti lety nastoupil k profesionálnímu hasičského sboru v Karlovarském kraji bývalý armádní velitel Václav Klemák jako náměstek krajského ředitele pro prevenci. Od roku 2008 pak Václav Klemák zastával sám pozici krajského ředitele. A to až do 30. listopadu 2022, kdy ukončil svojí profesní kariéru u hasičského sboru.

V průběhu svého působení u sboru se dle svých slov zaměřil na modernizaci techniky a vybavení a především na vybudování stabilního a vysoce odborného týmu v čele sboru i na samotných stanicích.

Hasičskou kariéru ukončil Václav Klemák v hodnosti brigádní generál a pozici ředitele opouští do důchodu v souladu se služebním zákonem, kdy po dovršení 65 let věku již není možné pokračovat ve služebním poměru.

Rozloučit se s odcházejícím ředitelem a představit nového ředitele karlovarského profesionálního hasičského sboru přijel ve středu 30. listopadu do Karlových Varů generální ředitel HZS ČR genpor. Vladimír Vlček.

Pozvání k rozloučení s odcházejícím ředitelem a zároveň představení nového ředitele přijal také hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek, který dosavadní spolupráci kraje s hasiči označil jako excelentní.

Novým ředitelem HZS Karlovarského kraje je od 1. 12. 2022 jmenovaný plk. Oldřich Volf. Ten mezi priority ve funkci označil posílení počtu výjezdových hasičů na stanicích a přípravu sboru na výrazně vyšší riziko vzniku mimořádných událostí v souvislosti se změnou klimatu.

Martin Kasal
tiskový mluvčí
HZS Karlovarského kraje
Sdílet