Středa 28. unora 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ve Frýdku-Místku se převrátil nákladní automobil s kovovými profily, hasiči ho vrátili na kola

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 1. prosince 2022 odpoledne ve Frýdku-Místku u dopravní nehody nákladního automobilu.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut po půl třetí, k zásahu byla v první fázi vyslána jednotka ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ve Frýdku Místku.

Nákladní automobil s kontejnerem, ve kterém byly převáženy kovové profily, se převrátil na bok u kruhového objezdu na Hlavní třídě. Řidič z nehody vyvázl nezraněn, z vozidla docházelo k drobnému úniku provozních kapalin.

Ten zasahující hasiči zasypali sorbentem, zároveň provedli protipožární opatření a zabezpečili místo události.

Řidič si zajistil náhradní automobil pro přeložení nákladu, poté velitel zásahu na místo povolal vyprošťovací techniku ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu. Ve spolupráci s majitelem pak hasiči sundali z převráceného automobilu kontejner a nosič převrátili zpět na kola.

Pro bezpečnou a kontrolovanou manipulaci využili nízkotlaké vaky, na které automobil položili a spustili ho pomalu na zem. Nákladní vůz se po krátké chvíli podařilo nastartovat a krátce po půl sedmé tak bylo možné frekventovanou komunikaci uvolnit.

Jakub Kozák
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet