Středa 28. unora 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči zasahovali u požáru pračky v Olomouci, způsobil škodu za 750 tisíc korun

Po nahlášení požáru pračky v Olomouci, v ulici I. P. Pavlova, na krajské operační a informační středisko byly 1. prosince 2022 k události vyslány tři jednotky hasičů i s výškovou technikou, jelikož se jednalo o byt ve třetím patře.

Po příjezdu na místo a průzkumu bylo zjištěno, že obyvatel bytu se pokusil zvládnout plameny pomocí hasicího přístroje. Na jeho snahy poté navázali hasiči, kteří požár velmi rychle lokalizovali a zlikvidovali. Zabránili tak jeho rozšíření, díky šetrnému přístupu a využití termokamery také větším škodám. Ve spolupráci s dobrovolnými jednotkami využili přetlakovou ventilaci k odvětrání objektu.

Škoda byla vyčíslena na 750 tisíc korun a dle zjištění našeho vyšetřovatele byla příčinou závada na elektroinstalaci pračky. K rozšíření požáru na celý spotřebič a další vybavení ovšem došlo kvůli nepřítomnosti obyvatele bytu, který by jinak počínající problém odhalil dříve.

Pochvalu si nicméně zaslouží to, že se snažil požár zdolat vlastními silami a využil k tomu hasicí přístroj, který byl nainstalovaný na chodbě bytového domu.

Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet