Úterý 28. března 2023, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V obci Mikulčice na Hodonínsku hořela trafostanice v blízkosti kulturního domu, škoda je dvoumilionová

Celkem šest jednotek profesionálních a dobrovolných zasahovalo v obci Mikulčice u požáru trafostanice. Událost se odehrála v odpoledních hodinách 1. ledna 2023 kolem 14. hodiny.

Na místo byla vyslána i speciální technika ze stanice Břeclav (kombinovaný hasící kontejner) a ze stanice Brno – Líšeň (plynový hasící automobil) oba tyto speciály jsou určeny právě i na požáry tohoto typu.

Po příjezdu na místo byla zjištěna teplota kouře cca 170 stupňů celsia, který se valil z odvětrávací mříže. Na rozhodnutí velitele zásahu se vyčkalo na příjezd pracovníků EG. D, kteří provedli odpojení trafostanice od elektrického proudu. Poté se začalo s hasebními pracemi.

Zpočátku byl nasazen hasící plyn CO2 pro zachycení šíření požáru a pomocí přetlakové ventilace se provádělo odvětrání prostoru zasaženého požárem. Další skupina prováděla dohašování skrytých ohnisek vodním proudem a kontrolovala prostor termokamerou.

Celý zásah trval dvě hodiny do likvidace požáru. Část obce byla odstavena od dodávek elektrické energie. Předběžná způsobená škoda byla odhadnuta na 2 mil. a uchráněný majetek v hodnotě 3 mil. Příčina požáru je stále v šetření.

Štěpán Komosný
HZS Jihomoravského kraje
HZS Jihomoravského kraje
Sdílet