Středa 29. března 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tiské skály umí být nebezpečné i v zimě; k pádu ženy vyjeli zdravotníci, hasiči i členové horské služby

Netradiční zásah ve skalách v zimním období řešili včera v odpoledních hodinách krušnohorští členové Horské služby. Na základě výzvy ze ZZS ÚK vyjížděli ke spolupráci při řešení události v Tiských stěnách.

„Jednalo se o pád ženy v okolí Vyhlídky v Tiských stěnách, na místo jsme vyslali hlídku z nedaleké stanice Telnice“, řekl dispečer Horské služby Krušné hory Zdeněk Mašek.

„Žena při vycházce na Tiský masiv ztratila na jedné ze skal rovnováhu a spadla do skalní průrvy, ze které se již nedokázala sama dostat. Štěstí bylo, že v daném místě je telefonní signál a žena si mohla zavolat pomoc. V rámci zásahu jsme si vyzvali ke spolupráci i kolegy z HZS Ústeckého kraje“, dodal zasahující člen Tomáš Černý.

Na místě zásahu šlo o koordinovanou součinnost posádek HZS, ZZS a HS. Před záchranáři byl složitý úkol. Ošetřit poraněnou ženu, vyprostit jí a následně odtransportovat do nemocnice v Ústí nad Labem.

„Zásahy ve skalních oblastech jsou spíše záležitostí letního období, ale i takováto situace může nastat. Dnes šlo o ukázkovou a rychlou spolupráci složek IZS při řešení vážné nehody“ komentoval událost Miroslav Račko, náčelník oblasti s přáním brzkého uzdravení poraněné ženy.

Na místě pomáhali hasiči ze stanic Ústí nad Labem a Petrovice a dobrovolní hasiči obce Tisá.

HZS Ústeckého kraje
Sdílet