Neděle 21. dubna 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nedbalost při svařování zavinila požár garáže a rodinného domu ve Vinarech, zasahovalo osm jednotek

Osm jednotek hasičů zasahovalo v neděli 22. ledna 2023 ve Vinarech u požáru garáže, která je součástí rodinného domu. Požár byl ohlášen na krajské operační a informační středisko HZS před polednem. Už při příjezdu jednotek na místo události se plameny rozšířily stropem do podkroví, zasažena byla větší část domu.

Místo zásahu bylo rozděleno na dva úseky, na hašení nasadily jednotky čtyři vodní proudy. Hasiči museli vynést mimo zasažený objekt větší množství nahromaděného materiálu a rozebírali konstrukce tak, aby mohli vyhledat i za pomoci termokamery případná skrytá ohniska. Aby bylo místo události dostatečně zásobeno hasební vodou, byla zřízena dvě čerpací stanoviště. Hasiči pracovali také v dýchacích přístrojích, pro plnění lahví vzduchem byl na místě k dispozici protiplynový kontejner.

Kolem 14:30 hod. byl požár lokalizován a dál se nešířil. Před 16. hodinou pak velitel zásahu ohlásil likvidaci události, nikdo nebyl při zásahu zraněn. Místo požáru bylo do večerních hodin pod dohledem dobrovolné jednotky.

Vyšetřovatelé HZS provedli ohledání místa události, přičemž zjistili, že příčinou vzniku požáru byla nedbalost při svařování. Škoda byla vyčíslena asi na dva miliony korun. Uchráněné hodnoty představují asi jeden milion korun.

Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči z Nového Bydžova a centrální stanice Hradec Králové a JSDH Smidary, Nový Bydžov, Vinary, Hlušice, Skřivany, Králíky. Dobrovolné jednotky z Nechanic a Chlumce nad Cidlinou držely zálohy na vlastních zbrojnicích pro případ jiné mimořádné události.

Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet