Čtvrtek 9. unora 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Střechu rodinného domu a hospodářské budovy v obci Police na Šumpersku hasilo osm jednotek

Požár rodinného domu a hospodářské budovy v obci Police na Šumpersku zaměstnal v noci osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Plameny pohltily střešní konstrukci obou budov.

Požár byl nahlášen na krajské operační a informační středisko 24. ledna 2023 půl hodiny po půlnoci s tím, že hoří hospodářské stavení a oheň přeskakuje i na rodinný dům, kde jsou čtyři lidé. Ti se naštěstí dostali do bezpečí ještě před příjezdem jednotek. Evakuovány byly také dva elektromobily z okolí domu.

Během hasebních prací se zřítila střecha nad hospodářským stavením. Bránili jsme rodinný dům, aby se plameny nešířily do obytných částí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. Využili jsme velkoobjemové cisterny. Střešní konstrukci jsme rozebrali a dohasili skrytá ohniska, využili jsme ke kontrole termokameru. Objekt jsme odvětrali. Jeho obyvatelé využili náhradního ubytování u příbuzných.

Na místě nyní pracuje vyšetřovatel příčin požáru. Škoda se podle předběžného odhadu vyšplhá přes milion korun. Uchráněné hodnoty pak přesahují dva miliony korun.

Zasahovaly čtyři profesionální jednotky, a to ze stanic Uničov, Zábřeh, Šumperk a Olomouc. Spolupracovaly také jednotky SDH Loštice, Lukavice, Mohelnice a Úsov.

Radek Buryánek
HZS Olomouckého kraje
Sdílet