Středa 29. března 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Březové na Uherskohradišťsku zasahovalo pět jednotek u požáru kůlny, škoda je 300 tisíc korun

Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen u požáru kůlny v Březové na Uherskohradišťsku, který byl ohlášen dne 7. února 2023 v noci krátce po jedné hodině.

Postupně se u požáru sjelo pět jednotek:

  • PS Uherský Brod
  • JSDH Březová
  • JSDH Strání
  • JSDH Nivnice
  • JSDH Vlčnov

Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, že požárem je zasažen přístavek v zadní části rodinného domu a požár se rychle šíří dál i na sousední objekt, kde bylo uskladněno seno. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.

K uhašení požáru hasiči použili několik hasebních proudů vody. Jakmile to situace dovolila, začali rozebírat střechy zasažených objektů a dohašovat požár. Následně termokamerou vyhledávali skrytá ohniska, která prolévali vodou.

Poté postupně vynášeli ze zasaženého objektu ohořelé materiály a uskladněné věci. Hasební práce ukončili krátce před čtvrtou hodinou ranní, kdy velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru a místo předal zpět majiteli. Poté se jednotky začaly vracet zpět na své základny.

Na dohlídku zůstala místní jednotka hasičů, která poškozené objekty hlídala do ranních hodin.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který provedl prvotní ohledání. Dnes dopoledne se na místo vrátí a za denního světla bude zjišťovat příčinu vzniku požáru. Vzniklou škodu předběžně vyčíslil na 300 tisíc korun.

Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet