Čtvrtek 23. března 2023, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Ostrově na Karlovarsku hasiči zachraňovali dívku, při venčení psa se pod ní propadl led

K záchraně osoby probořené na zamrzlém rybníku Velký Borek v Ostrově na Karlovarsku vyjížděli hasiči v pondělí 13. února 2023 v půl páté odpoledne. Dvě nezletilé dívky se zde rozhodly při venčení psa vstoupit na zamrzlou ledovou plochu rybníka.

Led ale nebyl dostatečně pevný a pod jednou dívkou se probořil. Svědek události okamžitě vše nahlásil na tísňovou linku 112 a na místo vyjeli hasiči ze dvou jednotek. Na místě byli hasiči za deset minut od ohlášení.

Jeden z hasičů v obleku na záchranu z vody a zajištěný lanem se rychle dostal k dívce, kde ji držel, aby se nedostala pod hladinu. Dvě skupiny hasičů pak postupovaly ze dvou stran po ledu i se záchrannými prostředky.

Během necelých pěti minut byla dívka v záchranném člunu hasičů, který na laně hasiči společně s policisty přitáhly ke břehu. Už ve člunu se hasiči začali starat o tepelný komfort dívky, na břehu si zachráněnou dívku převzala posádka záchranné služby.

Během záchrany se pod většinou zasahujících hasičů také probořil led, všichni byli nejen vybaveni speciálními obleky pro práci na vodě, ale také zajištěni a vycvičeni na pohyb na zamrzlé a propadající se ledové ploše, všichni se tak bez potíží dostali na břeh.

Foto: JSDH Ostrov
Martin Kasal
tiskový mluvčí
HZS Karlovarského kraje
Sdílet