Čtvrtek 23. března 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár bývalého statku v obci Vysoká – Pitárné způsobil škodu za 10 milionů korun, zasahovalo osm jednotek

Škodu minimálně 10 milionů korun způsobil požár, který vznikl v noci ze čtvrtku na pátek 17. 2. 2023 v objektu bývalého statku v obci Vysoká – Pitárné, který aktuálně sloužil jako výrobní hala. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. U požáru došlo k lehkému zranění jednoho hasiče.

Operační středisko hasičů přijalo informaci o požáru bývalého statku ve 3:36 hod. Na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic Krnov a Bruntál posílené o pět jednotek dobrovolných hasičů z Jindřichova, Města Albrechtice, Třemešné, Osoblah, Krnova a jednotkou podnikových hasičů Krnovských opraven a strojíren. Na místě zásahu byla přítomna i Policie ČR.

Hasiči po příjezdu lokalizovali dvě ohniska požáru, jedno na střeše a další pak ve vzduchotechnice objektu. Pro likvidaci požáru hasiči nasadili dva vodní proudy a byla využita i automobilová plošina pro hašení zasažené střechy objektu.

Hasiči dostali požár pod kontrolu během hodiny, další hodinu pak trvala jeho celková likvidace. Po ukončení zásahu prováděla jednotka dobrovolných hasičů z Třemešné, po dobu dvou hodin, dohledovou činnost, aby nedošlo k opětovnému rozhoření.

Předběžná škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 10 miliónů korun a jeho příčina je v současné době v šetření. Během zásahu došlo k lehkému zranění jednoho ze zasahujících hasičů. Toto zranění si nevyžádalo nutnost transportu do nemocničního zařízení.

Kamila Langerová
tisková mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet