Čtvrtek 23. března 2023, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

U chovného rybníka v obci Dlouhá Loučka řešili hasiči únik neznámé látky, voda zapáchala po čpavku

Na operační středisko byl 17. února 2023 v 16:35 ohlášen možný únik neznámé látky do potoka který vtéká do chovného rybníka v obci Dlouhá Loučka. Na místo vyjela profesionální jednotka z Moravské Třebové.

Dále byla na místo povolána policie, zástupce životního prostředí a zástupce českého rybářského svazu. Po příjezdu na místo a prvotním průzkumu bylo patrné, že do potoka opravdu něco uniká. Dle slov velitele zásahu byl potok zakalený a voda zapáchala po čpavku. Začalo se tedy vyhledávat místo kudy se neznámá látka do potoka dostává.

Vytipována byla 4 místa odkud hasiči odebrali vzorky. Při pátrání a za pomocí policie byl nalezen původ problému a tou byla plná jímka, která přetékala do potoka nedaleko rybníka. Majiteli jímky bylo nařízeno odčerpání cca 40 m3 látky.

Zástupce rybářského svazu, který zpozoroval změny chování ryb nařídil upustit rybník a naředit vodu, aby se předešlo úhynu ryb.

Na místo vyjela místní jednotka, která vypomůže majiteli s doplňováním vody do rybníka. Včasným zavoláním a zjištěním úniku se podařilo uchránit chov v hodnotě cca 200–300 tisíc korun.

HZS Pardubického kraje
Sdílet