Pátek 24. března 2023, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V obci Veletiny hoří stolařská dílna, s požárem bojují jednotky z druhého stupně požárního poplachu

Dne 18. února 2023 ráno zasahovalo sedm jednotek hasičů u požáru stolařské dílny u obce Veletiny v okresu Uherské Hradiště.

Hlášení o požáru jsme přijali v 5.20 hodin. Požární poplach byl vyhlášen čtyřem jednotkám hasičů. V 5.36 hodin pak dalším třem jednotkám. Byl vyhlášen 2. stupeň poplachu.

V době našeho příjezdu byl požár střední části v plném rozsahu a hrozilo rozšíření plamenů na sousední výrobní haly. V dýchacích přístrojích jsme začali požár hasit šesti proudy vody. Dále jsme k hašení použili i hasící systém COBRA. Následně jsme rozebírali konstrukce, měřili teploty konstrukcí termokamerou a vyhledávali skrytá ohniska hoření.

Na místo události se dostavil vyšetřovatel hasičů, Policie České republiky a řídící důstojník HZS pro územní odbor Uherské Hradiště. Během dopoledních hodin přijel i vyšetřovatel HZS Zlínského kraje, krajské ředitelství. Ohledání místa požáru se zúčastnili psovodi se psem na vyhledávání stop a se psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Byly odebrány vzorky k následné expertíze.

Na požár upozornil pes rodičů majitele stopařské dílny. Ti totiž bydlí v rodinném domě nedaleko od stolařské dílny.

Požárem byla zcela zničena střední vestavba mezi halami, kde byla zaparkovaná dodávka a uloženo asi 10 metrů kubických dřeva a dalšího materiálu. Obě sousední haly mají ze strany vestavby zničená okna a dveře, zateplení obvodových stěn a poškozené střešní pláště.

Vzniklá škoda není prozatím vyčíslena, ale dle předběžných odhadů bude větší jak 5 milionů korun.

Příčina požáru zůstává v šetření Policie České republiky.

K zranění osob nedošlo.

U požáru zasahovaly jednotky HZS Zlínského kraje stanice Uherský Brod a Uherské Hradiště a jednotky SDH obcí Vlčnov, Veletiny, Kunovice, Hluk a Pašovice.

Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje
Sdílet