Středa 29. března 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár v podkroví výškové budovy v Rožnově pod Radhoštěm se obešel bez zranění, všichni se evakuovali před příjezdem hasičů

Dne 14. 3. 2023 v 18:51 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru výškové budovy v Rožnově pod Radhoštěm, na ulici Radhošťská.

Na místo okamžitě vyrazili profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, hasiči města Rožnov pod Radhoštěm a jednotky dobrovolných hasičů obcí Zašová, Hutisko-Solanec a Valašská Bystřice.

Průzkumem na místě byl potvrzen požár v podkrovní části budovy, který hasiči v dýchací technice během několika minut lokalizovali. Všechny osoby byly evakuovány ještě před příjezdem jednotek a nedošlo tak k žádnému zranění.

Po nasazení přetlakové ventilace byly na pokyn velitele zásahu prostory postupně zkontrolovány termokamerami, aby byla vyloučena další ohniska. K události se dostavil také územní řídící důstojník HZS kraje.

Krátce před osmou hodinou večerní byla ohlášena celková likvidace požáru a místo bylo následně předáno jednateli. Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který nyní pracuje na zjištění přesné příčiny vzniku události i stanovení výše způsobených škod.

Pavel Řezníček
HZS Zlínského kraje
Sdílet