Čtvrtek 23. března 2023, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při požáru domu ve frýdecko-místecké části Bahno zemřel člověk, na místě zasahovaly tři jednotky hasičů

Tři hasičské jednotky zasahovaly ve čtvrtek 16. března 2023 odpoledne u požáru v rodinném domě ve Frýdku-Místku – v místní části Bahno.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen šest minut před sedmnáctou hodinou, k události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku a dobrovolné jednotky z Frýdku a Paskova.

Hasiči vnikli v dýchací technice, s termokamerou a vodním proudem do domu, v prvním nadzemním podlaží našli v požárem zasaženém pokoji muže bez známek života.

Samotný požár dostaly jednotky pod kontrolu přibližně za čtvrt hodiny po příjezdu na místo, v průběhu zásahu hasiči vypnuli přívod elektřiny a plynu. Pro odvětrání nasadili přetlakový ventilátor.

Uvnitř domu bylo potřeba rozebrat část stropu mezi podkrovím a půdním prostorem a dohasit jednotlivá ohniska. Průzkumem hasičů bylo zjištěno, že v domě nebyl nainstalován detektor kouře – tedy tzv. hlásič požáru.

Krátce po devatenácté hodině byl zásah ukončen, na místě zůstala na dohled dobrovolná jednotka z Frýdku. Příčina vzniku požáru je v šetření jak hasičů, tak specialistů z řad policie.

Jakub Kozák
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet