Pondělí 29. května 2023, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Přes půl milionu hovorů na lince 112 odbavila za 20 let služby prap. Lenka Sofie Šulcová

Na Krajském operačním a informačním středisku (KOPIS) HZS Libereckého kraje (HZS LBK) si v pátek 17. března 2023 připomněli výročí 20 let služby prap. Lenky Sofie Šulcové. Příslušnice, která působí jako operační technik linky 112, hovory odbavuje prakticky od počátků fungování této univerzální tísňové linky.

Praporčík Lenka Šulcová je jednou z nejdéle sloužících příslušnic HZS LBK na KOPIS, od března roku 2003 odbavila na tísňové lince 112 více než půl milionu hovorů. Linka byla zprovozněna ve všech telefonních sítích na území ČR v lednu téhož roku.

Ostrý provoz krajských telefonních center tísňového volání byl zahájen v roce 2004. A jak prap. Šulcová vzpomíná na své služební začátky?

Obsluhu linky 112 jsem začala dělat hned po škole, bylo to fajn, s kolegyněmi jsme začínaly nastejno a myslím, že v současnosti to mají nově nastupující operační technici těžší, jsou na ně kladeny vysoké nároky,

Drží mě to, že na lince 112 pomáháme lidem, občas se nám dostane i zpětné vazby či poděkování.

říká Lenka, která vnímá svou službu u HZS Libereckého kraje v podstatě jako poslání.

Prap. Šulcové za odvedené roky služby poděkovali vedoucí oddělení KOPIS plk. Radek Hon a ředitelka kanceláře ředitele plk. Petra Knížková.

Jaroslava Benešová
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet