Pondělí 29. května 2023, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V domě sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích nacvičovali hasiči zásah při požáru, evakuovali imobilní klienty

V pondělí 20. 3. 2023 proběhlo, pro jednotku profesionálních hasičů v Hlučíně a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Bolatic a Kravař, v domě sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích, taktické cvičení.

Cílem cvičení bylo prohloubení znalostí a zkušeností příslušníků s prací v dýchací technice, dále procvičení taktiky dle bojového řádu, procvičení znalosti cvičebního řádu při vytvoření hadicového vedení a způsob komunikace mezi příslušníky a velitelem zásahu za použití radiostanic. V neposlední řadě byly také ověřeny dojezdové časy povolaných jednotek.

Po příjezdu na místo události první jednotkou, oznámil personál domova veliteli zásahu, že se požár nachází ve 3. NP v prostoru jednoho z pokojů. Došlo k identifikaci přesného místa požáru a velitel zásahu dostal další informace o vstupech do budovy i o možnosti imobility klientů domova.

Jednotka provedla průzkum 3. NP, evakuaci imobilních klientů a zároveň hasební práce. Všechny evakuované osoby byly předány do péče zdravotnické záchranné službě. Po uhašení fiktivního požáru, provedli hasiči odvětrání prostor a závěrečný průzkum.

Kamila Langerová
tisková mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet