Čtvrtek 28. března 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči soutěžili v požárním sportu

Družstvo třebíčského územního odboru Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina získalo putovní pohár ředitelů HZS kraje Vysočina a Jihomoravského kraje pro celkového vítěze IV. ročníku společné krajské soutěže v požárním sportu družstev, která se ve dnech 24. a 25. srpna uskutečnila ve sportovním areálu v Pelhřimově.

Na druhém místě nejtěsnějším rozdílem pouhých čtyř sekund skončili hasiči z blanenského územního odboru HZS Jihomoravského kraje. Klání, které prověřilo fyzickou kondici a profesionální zručnost hasičů ze všech okresů obou krajů, se zúčastnilo 11 družstev. Na 100 soutěžících se utkalo ve všech čtyřech disciplinách požárního sportu – ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže, v běhu na 100 metrů s překážkami, ve štafetě 4 krát 100 metrů s překážkami a v požárním útoku.
Hasiči z územního odboru HZS Blansko také zvítězili v hodnocení družstev územních odborů HZS Jihomoravského kraje. K jejich prvenství přispělo zejména vítězství v požárním útoku, v němž s převahou porazili i favorizované soupeře z kraje Vysočina. Také v ostatních disciplinách v absolutním hodnocení všech zúčastněných družstev patřili k nejlepším. V krajském kole hasičů z Jihomoravského kraje patří druhé místo družstvu územního odboru HZS Brno, třetí skončili reprezentanti územního odboru HZS Znojmo, čtvrtí hasiči z ÚO HZS Hodonín, pátí byli hasiči z ÚO HZS Břeclav a šestou příčku obsadili závodníci z ÚO HZS Vyškov.
V samostatném hodnocení hasičů z kraje Vysočina za vítězným družstvem ÚO HZS Třebíč skončili druzí závodníci z ÚO HZS Pelhřimov, třetí příčku obsadilo družstvo ÚO HZS Jihlava, čtvrté skončilo družstvo ÚO HZS Havlíčkův Brod a páté družstvo ÚO HZS Žďár nad Sázavou.
Ceny závodníkům kromě ředitelů HZS kraje Vysočina a Jihomoravského kraje pplk. Ing. Drahoslava Ryby a pplk. Ing. Zdeňka Vlkojana předali také starosta Pelhřimova Leopold Bambula a senátor Milan Štěch.
Vítězná družstva hasičů obou krajů si současně vybojovala účast v celostátním kole klání v požárním sportu, které se uskuteční ve dnech 1. až 3. září 2004 v Liberci.