Sobota 4. května 2024, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Proběhla soutěž v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů Moravskoslezského a Olomouckého kraje

O víkendu 3. a 4. června 2023 se stalo statutární město Třinec centrem záchranářů a sportovců. Uskutečnil se nejen den s IZS a Den otevřených dveří Integrovaného výjezdového centra, ale i Krajská soutěž v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

Soutěžilo se v disciplínách, výstup do IV. podlaží cvičné věže, běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4×100 metrů a nechyběla ani královská disciplína, kterou byl požární útok.

V kategorii profesionálních hasičů Moravskoslezského kraje se na prvním místě v celkovém pořadí umístilo družstvo z Ostravy, stříbrnou příčku obdržel Bruntál a na třetím místě se pak umístila Karviná.

Soutěžily i ženy a muži sboru dobrovolných hasičů Moravskoslezského kraje. V ženské kategorii si zlato odnesly ženy z družstva z Těškovic, druhé místo obsadily ženy z Raškovic a bronz připadl družstvu žen Nové Vsi. V kategorii mužů zvítězil tým ze Závišic, druhé místo vybojoval tým Borové a třetí příčku pak Michálkovice.

Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí na google disku.