Úterý 3. října 2023, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Fotografická soutěž „Hasiči před i za objektivem“ proběhne v roce 2023 již po devatenácté

Česká asociace hasičských důstojníků z.s. vyhlašuje spolu s Hasičským fotografickým klubem HAFOK z Bruntálu fotografickou soutěž „Hasiči před i za objektivem“.

V tomto roce se bude konat již 19. ročník populární soutěže, na kterých jsou zachyceny zásahy hasičů, jejich výcvik, hasičský sport, život na stanici nebo momenty ze spolkového života sborů dobrovolných hasičů.

I tento rok je nestrannost při hodnocení fotografických prací zajištěna nezávislou porotou, jejímž hlavním porotcem je dokumentární fotograf a pedagog prof. Mgr. Jindřich Štreit.

Fotografická soutěž je vyhlášena ve čtyřech kategoriích:

  • Kategorie A – požáry.
  • Kategorie B – ostatní zásahy (dopravní nehody, technické pomoci apod.)
  • Kategorie C – výcviky, cvičení a hasičský sport všeho druhu.
  • Kategorie D – všechno mimo zásah (technika, život na stanici, hasičské plesy a svatby, portréty hasičů, hasičská zátiší atd.)

První tři snímky v každé kategorii budou oceněny finanční odměnou:

  1. místo: 1 500 Kč
  2. místo: 1 000 Kč
  3. místo: 500 Kč

Soutěže se mohou zúčastnit fotografující hasičky i hasiči nebo fotoamatéři z řad široké veřejnosti z České republiky a Slovenska.

Partnery soutěže jsou Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, web požáry.cz a preventivně výchovný portál Hasík CZ.

Uzávěrka 19. ročníku soutěže „Hasiči před i za objektivem 2023“ je stanovena na 30. září 2023.

Detaily o přijímaných fotografiích, ustanovení o autorství, souhlasu se zveřejněním, korespondenční adrese a přihlašovacím listu naleznete na www.hasik.cz.

plk. Ing. Martin Pliska, MBA
Sdílet