Sobota 4. května 2024, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Krchlebskou věž i v roce 2023 ovládl Vladislav Filip z HZS Středočeského kraje

Tentokrát netradičně v úterý 13. června 2023 proběhl jubilejní 20. ročník Krchlebské věže. Krátce po deváté hodině při slavnostním nástupu předal ředitel územního odboru Kutná Hora plk. Ing. Jiří Pokorný vybraným příslušníkům územního odboru Kutná Hora medaile za věrnost II. stupně.

Následně všechny závodníky pozdravili a mnoho sportovních úspěchů popřáli starosta Čáslavi Ing. Jaromír Strnad, starosta Kutné Hory Mgr. Lukáš Seifert a starostka obce Krchleby Bc. Bohumila Jeřichová. Poté už byla celá soutěž zahájena a závodníci se postavili na startovní čáru.

Nejprve proběhly cvičné pokusy, po kterých následovaly dva povinné soutěžní pokusy. Každý účastník mohl navíc absolvovat třetí pokus. Do výsledného pořadí se samozřejmě započítával ten s nejlepším časem. Tradičně je Krchlebská věž úvodní disciplínou krajské soutěže, která bude mít pokračování tento víkend 17. a 18. června na sportovním stadionu Na Lukách ve Vlašimi.

Zde proběhnou ostatní disciplíny požárního sportu (100 m s překážkami, štafeta a požární útok) společně s dobrovolnými hasiči a hasičkami, kteří jsou vítězi okresních kol.

Vítězem jubilejního ročníku se opět stal Vladislav Filip z územního odboru Kolín s vítězným časem 14:22 sekund. Na druhém místě skončil Tomáš Daněk z HZS hl. m. Prahy s časem 14:95 sekund, bronzovou medaili vybojoval další Středočech Miloš Ježek z územního odboru Benešov s časem 15:12 sekund. Doplňkový závod štafet vyhráli Vladislav Filip s Petrem Nesládkem z územního odboru Kolín.