Úterý 3. října 2023, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Na Světových policejních a hasičských hrách 2023 v kanadském Winnipegu hasiči získali mnoho cenných medailí

I v roce 2023 se konaly světové policejní a hasičské hry – tentokrát ve Winnipegu, v Kanadě. Zástupci České republiky jako tradičně posbírali mnoho medailí.

Společnost GoodPRO děkuje všem českým hasičům, kteří startovali na Světových policejních a hasičských hrách v kanadském Winnipegu. Češi stále dominují i na světové úrovni, děkujeme!

Tým z Ústeckého kraje

Josef Kroupa, Jan Šeps a Jan Hocko. Tradiční hasičská trojice, která létá po světě a závodí. Letos jako součást týmu z Ústeckého kraje na přelomu července a srpna odletěli do kanadského Winnipegu, kde se konal další ročník Světových policejních a hasičských her.

Doplnili je kolegové Tomáš Sobecký – hasič z Ústí nad Labem a jeho žena policistka Jarmila Sobecká Halířová, hasiči Luděk Konvičný z Bíliny a Pavel Novák z Děčína.

S novým logem Ústeckého kraje na hrudi Josef Kroupa reprezentoval kraj, město i Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje v MTB, tedy jízdě na horském kole v náročném terénu. Nechyběl ani v disciplíně Ultimate Firefighter (u nás známé jako TFA) – běžel jak za jednotlivce, tak za štafety.

Na krk zavěsil tři medaile: jako zkušený hasič a sportovec mu čtyři úseky disciplíny Ultimate Firefighter nedělaly problém a v kategorii 50+ vybojoval zlato, medaili ve stejné barvě získal také jako součást týmu s kolegy Konvičným, Sobeckým a Šepsem. Stříbro vybojoval na horském kole.

Jan Šeps ukázal své síly v hasičské disciplíně – samozřejmě také jako jednotlivec i týmový hráč. Nechyběl ani na horských kolech. V hasičském TFA získal v kategorii 45+ bronz, zlato pak pověsil na krk spolu s již zmíněným týmem. V horských kolech soutěžil v náročné kategorii 45+ a urval čtvrté místo.

Jan Hocko je tradiční zápasník, zápasil jak ve volném stylu, tak ve stylu řecko-římském. Už když zaujal startovní pozici, bylo jasné, že soupeřům nic nedaruje. A byla to pravda. Ani v jednom stylu nenašel ve své kategorii přemožitele a kanadské hry oslavil dvěma zlatými medailemi.

Tomáš Sobecký z Ústí nad Labem skončil v disciplíně Ultimate Firefighter šestý v kategorii 40+, českém týmu však následující den pomohl k zisku zlaté medaile. Stejně jako Hocko zápasil v obou kategoriích zápasu, a i on dokázal rozdrtit soupeře tak, že na krk pověsil další dvě medaile.

Naprosto stejný scénář jako Tomáš absolvoval i poslední týmový hráč – Luděk Konvičný z Bíliny. Také on domů letěl se třemi zlatými medailemi, dvěma ze zápasu, jedné z nejtěžší hasičské disciplíny.

Pavel Novák doplnil belgický cross country tým v běhu na 10 kilometrů a na krk si společně s týmovými kolegy pověsil zlatou medaili.

Členkou celé výpravy byla také „třikrát zlatá“ Jarmila Sobecká Halířová. Všechny soupeřky překonala v běhu na dva kilometry překážek, v cross country běhu na 5 kilometrů a také v běhu na pět kilometrů na oválu.

Pokud to shrneme, do Ústeckého kraje celkem z Kanady zamířilo 17 medailí.

Tým z Jihočeského kraje

V kanadském Winnipegu skončily před pár dny Světové policejní a hasičské hry, na kterých soutěžili i tři jihočeští příslušníci: Vendula Matějů, Michal Brousil a David Kubiš.

Na Světových policejních a hasičských hrách ve Winnipegu jsem se registrovala do čtyř volejbalových disciplín.

Prvních pět dní her probíhal indoor volejbal, kde jsme společně s kolegy z HZS hl. m. Prahy Šárkou Návratovou, Janem Podroužkem a Jindřichem Kuchtou, z HZS Středočeského kraje Martinem Viktorou a kolegyní policajtkou Erikou Renatou Vieira Bueno z Brazílie vyhrály co-ed turnaj.

Co-ed znamená turnaj smíšených týmů, ve kterém hrají tři ženy a tři muži. V turnaji bylo přihlášeno 15 družstev. Odehráli jsme nejprve čtyři zápasy ve skupině a pak vítězně prošli vyřazovacími boji v pavouku.

V hale jsem se spolu se Šárkou Návratovou zúčastnila turnaje deblů, tzn. dvojic, které hrají na celé volejbalové hřiště. Do turnaje se registrovalo celkem 18 dvojic.

Herní systém byl „pavoukem na dvě prohry“. My si tu první prohru vybraly hned na začátku a k celkovému vítězství a druhé zlaté se tak probojovaly tou výrazně delší a mnohem obtížnější cestou přes opravného pavouka,

uvedla Vendula Matějů, která je tiskovou mluvčí HZS Jihočeského kraje.

Druhých pět dní her se volejbalový svět přesunul na písek. Do beachového turnaje žen bylo přihlášeno 18 týmů. Se Šárkou Návratovou skončily na 5. místě. Smíšený turnaj v beachvolejbalu, do kterého se přihlásilo 27 dvojic, odehrála Vendula s pražským Jindrou Kuchařem. A dosáhli stejného umístění jako v turnaji žen, tedy 5. místo.

Michal Brousil a David Kubiš, kteří slouží na stanici HZS Jihočeského kraje v Písku, se ve Winnipegu účastnili několika závodů.

Michal Brousil k tomu řekl: „Pro nás byl hlavní závod Ultimate firefighter, kde David vybojoval 4. místo a o pouhou 1 vteřinu mu uteklo místo 3. Mně se povedlo zvítězit. Závod je rozdělen podle věkových kategorií, David je v kategorii 40–44, já v kategorii 30–34. Dále jsme ve stejném závodě vybojovali 2. místo ve štafetě, společně s kamarády z Pardubického kraje a to s Markem Víškem a Zdendou Králem.“

Další závod, který na kluky čekal, byl Stair race, což je běh do schodů v zásahovém oblečení s aktivním dýchacím přístrojem. Vybíhalo se 40 pater výškové budovy. David skončil na 3. místě a Michalovi se povedlo zvítězit. Závod byl rozdělen, stejně jako Ultimate, do věkových kategorií. Navíc se jim povedlo zvítězit i jako tým, ve stejném složení jako předešlý závod.

Poslední závod, kterého se účastnil pouze Michal Brousil, byl Rowing indoor. Veslování na trenažeru na vzdálenost 500 m, kde vybojoval, ve stejné věkové kategorii, jako v Ultimate, 2. místo.

kpt. Mgr. Vratislav Malý
HZS Jihočeského kraje

Tým z Pardubického kraje

Na Světových policejních a hasičských hrách v kanadském Winnipegu vybojovali v disciplínách TFA v kategorii jednotlivců 1. místo Marek Víšek a 2. místo Zdeněk Král. Oba dva jsou příslušníci HZS Pardubického kraje.

Borce pak čekala štafeta a zase to cinklo. Do Česka přivezli tentokrát stříbrnou medaili.

První úsek štafety běžel Zdeněk Král (Pardubický kraj). Druhý byl ve štafetě Michal Brousil, třetí úsek štafety patřil Davidu Kubišovi (oba z jižních Čech). Čtvrtý úsek patřil Marku Víškovi (opět Pardubický kraj).

por. Bc. Vendula Horáková
HZS Jihočeského kraje


Jednotlivcům a týmům, které s námi komunikovali během her, jsme zpravodajství zveřejňovali on-line.

V cyklokrosovém závodě Josef Kroupa urval stříbro, Jan Šeps dojel na čtvrtém místě

Do cyklokrosového závodu na WPFG 2023 nastupovali varnsdorfští Josef Kroupa a Jan Šeps s čistou hlavou, však medaile už posbírali.

Po startu ale hlava přepnula do „závodního“ módu a oba borci navzdory velké bolesti jeli velkou jízdu. Podporoval je celý ústecký tým i Honzík v depu.

Před Kroupu se dokázal v kategorii 50+ dostat jen jeden závodník a Pepa tak na krk pověsil další medaili – STŘIBRNOU. Honza závodil v kategorii 45+ a vybojoval čtvrté místo.

Zítra bude následovat zasloužený odpočinek.

Česká štafeta veze z disciplíny Ultimate Firefighter stříbro, rychlejší byli Brazilci a Kanaďané

Naše borce čekala štafeta a zase to cinklo. Do Česka přivezeme tentokrát stříbrnou medaili. První skončili Brazilci a třetí příčka patří Kanadě.

První úsek štafety běžel Zdeněk Král (Pardubický kraj), závodník musel roztáhnout hadice, smotat dvě hadice a doběhnout s nimi do cíle.

Druhý byl ve štafetě Michal Brousil (jižní Čechy) vysunovací žebřík musel opřít o věž a vysunout, vzít hadici a vynést na věž, vytáhnout hadici a seběhnout dolů, zaseknout sekyru a našroubovat rozdělovač na auto.

Třetí usek štafety patřil Davidu Kubišovi (jižní Čechy) boucháním kladivem musel závodník přemístit závaží v Kaiser boxu, dále proběhnout slalom mezi kužely a těžkou figurínu přenést na vzdálenost asi 30 metrů.

Čtvrtý úsek patřil Marku Víškovi (Pardubický kraj), který vyběhl s hadicí na věž, dále seběhl po jednom schodu dolů, tam musel vzít motorovou pilu a vyběhnout opět nahoru a zase dolů (tři patra).

Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Další zlaté medaile přidali zástupci Ústeckého kraje, úspěšní jsou v hasičských i běžeckých disciplínách

Asi už nikoho nepřekvapí, že když se čeští borci spojí do týmu, kápne z toho DALŠÍ ZLATO.

Disciplína Ultimate Firefighter je rozdělena na čtyři úseky, a tak se Luděk Konvičný, Josef Kroupa, Tomáš Sobecký a Jan Šeps hezky rozdělili.

Zatímco Luděk roztahoval hadice, Pepa si vzal na starosti žebříky, Tomáš bouchal kladivem do kaiser boxu a Honza běžel na věž. A dohromady udělali moc…

Jarmila Sobecká Halířová tentokrát zaútočila na soupeřky v cross country běhu na pět kilometrů a vyběhla si také ZLATOU medaili.

Pavel Novák pro změnu doplnil belgický cross country tým v běhu na 10 kilometrů a na krk si společně s týmovými kolegy pověsil ZLATOU medaili.

Dnes čekají na Pepu a Honzu závody horských kol, ale nohy jsou po hasičských disciplínách těžké…

Na Světových policejních a hasičských hrách v kanadském Winnipegu vybojovali v disciplínách TFA v kategorii jednotlivců 1. místo Marek Víšek a 2. místo Zdeněk Král.

Oba dva jsou příslušníci HZS Pardubického kraje a my i nadále držíme pěsti, protože je čekají ještě štafety a v sobotu 5. srpna zdolat několik pater s dýchacím přístrojem.

HZS Pardubického kraje

Varnsdorfský Josef Kroupa získal v disciplíně Ultimate Firefighter zlato, Jan Šeps má stříbro

Ultimate Firefighter je tradiční „hasičská“ disciplína na Světových policejních a hasičských hrách – simuluje činnost u zásahu.

Organizace závodu nebyla letos moc zvládnutá, naši kluci tam strávili více než deset hodin a čekání bylo únavné. Ale navzdory tomu…

Josef Kroupa v kategorii 50+ zatočil se všemi ostatními a na krk pověsil ZLATOU medaili, Jan Šeps v kategorii 45+ pak dosáhl na STŘÍBRO.

Tomáš Sobecký z Ústí nad Labem skončil šestý v 40+, Luděk Konvičný z Bíliny pak v 35+ vybojoval páté místo.

Dvě zlaté a jednu bronzovou medaili přidali čeští volejbalisté na Světových policejních a hasičských hrách 2023

Česká hasičská pohádka ve volejbale pokračuje. Jsou to další DVĚ ZLATÉ MEDAILE pro naše holky Šárku Návratovou z HZS hl. m. Prahy a Vendy Matějů z HZS Jihočeského kraje za debly a pro naše kluky Honzu Podroužka a Jindru Kuchaře z HZS hl. m. Prahy rovněž za debly.

Do sbírky pro české hasiče přibyla také JEDNA BRONZOVÁ MEDAILE za debly, aby nám přeci nechyběla a o tu se postarali kluci Fanda Polák z HZS Středočeského kraje a Dušan Chaloupka z Královéhradec­kého kraje.

Nejde nic jiného, než jen smekat klobouky nad takovými výkony. Děláte nám radost a lepší dny.

Posíláme Vám z domoviny ještě spousty sil a těšíme se s Vámi z té vítězné vlny, kterou předvádíte.

HZS Praha

Po ranním deštíku ústecká reprezentace šla trénovat na zítřejší TFA, odpoledne pak s Jarmilou Sobeckou Halířovou všichni vyrazili fandit na stadion. Jarmila se postavila na start závodu 2000 metrů překážek a dokázala pro Českou republiku vybojovat další zlatou medaili.

Češi válí na Světových hrách policistů a hasičů v kanadském Winnipegu – mají ZLATO a STŘÍBRO z volejbalu

Právě v těchto dnech bojují naše kolegyně a kolegové z různých krajů HZS ČR v kanadském Winnipegu na Světových hrách policistů a hasičů 2023.

I my tam máme své kamarády a kolegy z HZS hl. m. Prahy, kterým držíme palce, Šárku Návratovou, Honzu Podroužka a Jindru Kuchaře. A k naší velké radosti tam soupeře pořádně drtí.

Jindra s Honzou mají za sebou zápasy v šestkovém volejbale a spolu s klukama Martinem Viktorou a Františkem Polákem z HZS Středočeského kraje, Dušanem Chaloupkou z HZS Královéhradeckého kraje, Michalem Drtilem z HZS Olomouckého kraje a Alešem Preslem z HZS Plzeňského kraje nám dělají jméno ve světě, jak se patří.

Kluci se doslova prohnali přes soupeře do finále, a kdyby miska vah to jedno zrníčko přehoupla k nim, stanuli by na stupni nejvyšším. Sport je ale nejen o tvrdé dřině, srdíčku, ale i o tom štěstíčku a to přálo v tu chvíli sportovcům z Polska.

Nám to ale vůbec nevadí, protože jak říká Honza, kluci z Polska si to zasloužili, prohráli jen dva sety ve finále, když nad našimi vyhráli 3:2 v tiebreaku 16:14. Ale co, my přece slavíme DRUHÉ MÍSTO! Je to neskutečná česká pohádka, jsme na ně moc pyšní.

A zdaleka nekončíme. Jedna medaile našim totiž nestačí. Šári, Honza a Jindra se rozhodli, že se spojí v další kategorii mixu v šestkovém volejbale, spolu s kolegyní Vendulou Matějů z HZS Jihočeského kraje, Martinem Viktorou a Erikou z Brazílie a prostě nám ukážou, že nejsou žádná ořezávátka.

A tak tu máme další finále s českou účastí. A věřte nebo nevěřte je to ZLATOOOO! HIP HIP HURÁ.

Hry ve Winnipegu míří teprve do své druhé poloviny a tak si počkejte, protože česká nátura je nevyčerpatelná a před námi jsou ještě debly, vybíjená, ženské a mužské zápasy v beach volejbale a také mixy mužů a žen v beach volejbale.

A naši už se těší na soupeře. Držte palce, je to jízda. Šári, Vendy, Honzo, Jindro, Martine, Fando, Dušane, Michale a Aleši myslíme na Vás a skláníme se nad vašimi úspěchy!

HZS Praha

Zápasníci zopakovali úspěch, na krk zavěsili další tři zlaté medaile

Řecko-římský zápas nedělá našim hochům na Světových policejních a hasičských hrách problémy a trojice Jan Hocko (Varnsdorf), Tomáš Sobecký (Ústí nad Labem) a Luděk Konvičný (Bílina) potvrdila skvělou formu ziskem dalších tří zlatých medailí.

Během dne pak Jarmila Sobecká Halířová šla trénovat cross-country běh, Pepa s Honzou mezitím tréninkově proháněli kola na MTB trati.

Hocko, Sobecký a Konvičný vybojovali tři zlaté medaile! Zápasili ve volném stylu

Z kanadského Winnipegu, kde právě probíhají Světové policejní a hasičské hry 2023, dorazily v noci skvělé zprávy.

Zápasníci Jan Hocko (Varnsdorf), Tomáš Sobecký (Ústí nad Labem) a Luděk Konvičný (Bílina) z „ústecké“ výpravy už zápasili ve volném stylu.

Vzhledem k tomu, že zápas je tradičně spravedlivě rozdělený dle váhy a věku, nesoupeřili Honza, Tomáš a Luděk spolu, nýbrž vždy se „sobě rovnými“.

A všem ukázali, že čeští zápasníci patří mezi elitu – všichni tři totiž ve své kategorii VYBOJOVALI ZLATO!

Výprava v zahraničí reprezentuje svá města, Ústecký kraj, Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje a také Hasičský záchranný sbor ČR.

Dnešní zprávy z kanadského Winnipegu a tamních světových policejních a hasičských her praví, že zatímco Jan Šeps a Jarmila Sobecká Halířová šli běhat, zápasníci jsou na venkovním tréninku – upravují váhu před závodem.

Pepa Kroupa vyrazil na trať MTB, aby se seznámil s terénem.

Proběhlo také slavnostní zahájení celých her.

Ústecká výprava je na místě. Let byl dlouhý, sportovci jsou relativně unavení, ale i tak zvládli registraci. Cestou potkali mnoho starých známých sportovců. Následovat bude odpočinek a prohlídka sportovišť.

Hasiči z Ústeckého kraje vyrazili na WPFG 2023 – Světové policejní a hasičské hry

I v roce 2023 se konají světové policejní a hasičské hry – tentokrát ve Winnipegu, v Kanadě. Tým z Ústeckého kraje čítá celkem sedm lidí.

Tři z nich jsou jako vždy varnsdorfští profesionální hasiči: Josef Kroupa, Jan Šeps a Jan Hocko. Doplní je kolegové Tomáš Sobecký – hasič z Ústí nad Labem a jeho žena policistka Jarmila Sobecká Halířová, hasiči Luděk Konvičný z Bíliny a Pavel Novák z Děčína.

S novým logem Ústeckého kraje na hrudi bude Josef Kroupa reprezentovat kraj, město i Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje v MTB, tedy jízdě na horském kole v náročném terénu. Chybět nebude ani v disciplíně TFA – poběží jak za jednotlivce, tak za týmy a štafety.

Jan Šeps ukáže své síly v hasičské disciplíně TFA – samozřejmě také jako jednotlivec i týmový hráč. Jeho účast v MTB aktuálně závisí na pilotovi; uvidíme, zda mu horské kolo naloží do letadla.

Jan Hocko pak tradičně udeří ve své tradiční disciplíně – zápasu. Doufejme, že udeří doopravdy a všichni soupeři se ho budou bát už při nástupu. Chybět Honza ale nebude ani na TFA, poběží i za tým.

Zápasit budou také hasičští kolegové Sobecký a Konvičný, Novák pak všechny doufejme předběhne v atletických disciplínách. To stejné má v plánu Jarmila Sobecká Halířová.

Sdílet