Neděle 1. října 2023, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Sedmdesát závodníků bojovalo o vítězství při 23. ročníku soutěže O putovní pohár ředitele HZS Zlínského kraje v disciplíně TFA

Hasiči se opět sešli v centru Kroměříže na 23. ročníku soutěže O putovní pohár ředitele Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v disciplínách TFA – Zámecká věž, Kroměříž – 2023, který je součástí 12. ročníku Českého poháru v disciplínách TFA a bylo se na co dívat.

Soutěž se uskutečnila ve čtvrtek 7. září 2023 v Kroměříži v prostorách Velkého náměstí a věže Arcibiskupského zámku. Profesionální i dobrovolní hasiči zde měřili svou fyzickou zdatnost v disciplínách TFA ( Toughest Firefighter Alive), tedy Nejtvrdší hasič přežije.

Soutěž je typická svou náročností, neboť svými podmínkami simuluje práci hasičů při zásahu. Soutěžící hasiči jsou při plnění disciplín ustrojeni do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic, přilby a s nasazeným aktivním dýchacím přístrojem.

Slavnostního zahájení se zúčastnili i významní hosté, a to starosta města Kroměříže Tomáš Opatrný, starosta krajského Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Vlastimil Nevařil a další hosté. Soutěž zahájil náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje plk. Ing. Pavel Dekret.

Do letošního ročníku se přihlásilo 70 závodníků, a to z řad příslušníků HZS ČR, zaměstnanců HZS podniků, ale i členů jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Na soutěžících bylo vidět absolutní nasazení. Všichni během dne absolvovali čtyři úseky, simulující zásahovou práci hasičů. Museli tak zvládnout běh s požárními hadicemi, jejich motání, údery palicí, přenesení figuríny, nošení závaží, překonání bariéry, ale také velmi náročný výběh do výškové budovy v tomto případě do věže místního zámku.

Putovní pohár si odvezl Michal Brousil z HZS JČK. Na druhém místě v celkovém pořadí skončil Lukáš Navrátil z HZS OLK a třetí příčku obsadil Zdeněk Král z HZS PAK. Jedinou ženou tohoto závodu byla Eliška Vrbová z SDH Cítoliby, která tak ve své kategorii obsadila první příčku.

Vítězům gratulujeme!

Výsledky jsou k dispozici na webu tfa.hzscr.cz.

Sdílet