Pondělí 4. prosince 2023, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tragická nehoda uzavřela provoz na silnici I/11 u Milotic nad Opavou, zranění utrpělo i dítě

U vážné dopravní nehody převozové sanitky a osobního automobilu zasahovaly dvě jednotky hasičů v pondělí 20. listopadu 2023 odpoledne na silnici I/11 u Milotic nad Opavou.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena dvě minuty po půl čtvrté, k zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Bruntál a dobrovolná jednotka z Horního Benešova.

Sanitka tovární značky Renault Traffic jela od Horního Benešova na Bruntál, kdy protijedoucí automobil tovární značky VW Passat jedoucí od Bruntálu na Horní Benešov dostal s největší pravděpodobností na mokré vozovce smyk a narazil do sanitky.

nastínil hlavní vyšetřovací verzi mluvčí Policie ČR René Černohorský.

Už při příjezdu první jednotky na místo události probíhala resuscitace řidičky z osobního vozu, do které se hasiči rovněž zapojili. Lékař u ní však později konstatoval smrt. Zraněn byl i tříletý chlapec, do nemocnice ho přepravil vrtulník.

Šestatřicetiletá žena byla v okamžiku příjezdu záchranářů již mimo vozidlo, první pomoc jí poskytovali svědkové události a následně policisté. Posádky ZZS zahájily rozšířenou resuscitaci – pokračovaly v započaté nepřímé srdeční masáži, zajistily dýchací cesty a podávaly léky ve snaze obnovit srdeční činnost. Veškerá snaha však byla marná a zasahující lékařka po více než půl hodinovém úsilí konstatovala smrt. Pacientka na místě podlehla utrpěným mnohočetným poraněním.

Přednemocniční neodkladná péče byla poskytována tříletému chlapci, který byl při vědomí a mimo přímé ohrožení života. S podezřením na těžké zranění byl vrtulníkem transportován do ostravského traumatologického centra.

řekl nám k události mluvčí zdravotníků Lukáš Humpl.

Na obou havarovaných vozidlech zasahující hasiči provedli protipožární opatření a zabezpečili je proti úniku provozních kapalin.

Na základě požadavku velitele zásahu byl aktivován tým posttraumatické péče, na místo tak za tímto účelem dorazili dva speciálně vycvičení příslušníci HZS Moravskoslezského kraje. S krizovou intervencí pomohl i jeden z dobrovolných hasičů, který je příslušníkem Policie ČR a rovněž je součástí policejního intervenčního týmu.

Jakub Kozák
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet