Úterý 23. července 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dopravní komplikace napáchala nehoda nákladního vozidla naloženého cukrovou řepou u Borohrádku

Komplikace napáchala ranní nehoda nákladního vozidla naloženého cukrovou řepou, auto bouralo na silnici II/317 u Borohrádku na mostě přes vodní tok.

Při nehodě se řepný náklad částečně vysypal, zábradlí na mostě se pak doslova zabodlo do boku návěsu. Nehoda se obešla bez zranění.

Hasiči zabezpečovali ráno místo události, náklaďák bylo potřeba vyprostit těžkou technikou. Dopoledne se hasiči na místo vrátili, aby odčerpali z nádrže asi 370 litrů nafty, manipulace s převráceným vozidlem pak byla bezpečnější.

Dále jednotky odklidily vysypanou řepu z vozovky, odřezaly poškozené zábradlí a postaraly se o další odstranění následků nehody. Finální úklid silnice zabezpečuje majitel vozidla, vyproštění pak specializovaná firma. Po celou dobu zásahu byl provoz na komunikaci omezen. Zpět na základnu se vracela poslední jednotka až po 13. hodině.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou, technický kontejner s nádržemi pro přečerpání nafty vyjížděl z centrální stanice Hradec Králové.

HZS Královéhradeckého kraje
Sdílet