Úterý 27. unora 2024, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Vážná nehoda dvou osobních vozidel uzavřela silnici první třídy u Březnice na Příbramsku

Ve čtvrtek 8. února krátce před půl sedmou přijali středočeští hasiči na tísňovou linku informaci o vážné dopravní nehodě dvou osobních vozidel s jednou zaklíněnou osobou na 44. kilometru silnice první třídy č. 19.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události u čistírny odpadních vod před obcí Březnice ve směru od Milevska vyslalo profesionální jednotku z centrální hasičské stanice Příbram a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Rožmitál pod Třemšínem, která je předurčená pro zásahy u dopravních nehod. Na místo tak vyjížděly dvě cisterny, technický automobil a vozidlo velitele čety.

Po příjezdu první jednotky na místo bylo potvrzeno, že došlo ke střetu dvou osobních automobilů a v jednom z nich zůstala zaklíněna osoba. Protože bylo potřeba otevřít celý bok vozidla, použili hasiči dvě sady hydraulických vyprošťovacích zařízení. Vyproštěná osoba byla předána do péče posádce zdravotnické záchranné služby a po nezbytném ošetření následně transportována do příbramské nemocnice. Osoba cestující ve druhém autě vyvázla bez zranění.

Hasiči zajistili na obou vozidlech protipožární opatření, odpojili akumulátory a zasypali sorbentem únik provozních kapalin. Po došetření nehody pomohli s naložením havarovaných aut na vozidla odtahových služeb. Po jejich odjezdu ještě uklidili komunikaci.

Po celou dobu zásahu a vyšetřování nehody Policií ČR byla silnice uzavřena a jezdilo se po místních komunikacích. O půl desáté byl provoz na hlavním tahu mezi Březnicí a Milevskem obnoven v plném rozsahu.

HZS Středočeského kraje
Sdílet