Neděle 21. dubna 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči při požáru domu v Návsí nalezli mrtvou osobu, škoda byla vyčíslena na 600 tisíc korun

V pátek 1. 3. 2024 v dopoledních hodinách vyjely čtyři jednotky hasičů k požáru rodinného domu od obce Návsí v okrese Frýdek-Místek. Během zásahu našli hasiči v domě jednu osobu, které již ale nebylo pomoci.

Operační středisko hasičů přijalo informaci o požáru rodinného domu v Návsí, devět minut po jedenácté hodině. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Třinec a dobrovolní hasiči z Návsí, Jablunkova a Mostů u Jablunkova.

Hasiči po příjezdu nejen že viděli plameny v jednom z oken domu, ale získali i informaci, že uvnitř by se měla nacházet jedna osoba. Za podpory jednoho vodního proudu se vydali po žebříku, přes okno domu hasit plameny a současně vyhledat pohřešovanou osobu. Tu se jim podařilo během chvíle najít, ale její stav již byl neslučitelný se životem. Během dalšího průzkumu vyvedli hasiči z domu jednoho psa.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu během 40 minut. Dalších 20 minut jim zabrala likvidace, během které pomocí přetlakového ventilátoru odvětrali celý dům a dohasili skrytá ohniska.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 600 tisíc korun, hasiči uchránili majetek v hodnotě dvou miliónů. Příčina vzniku požáru je stále v šetření.

Lukáš Popp
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet