Neděle 14. července 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pardubický kraj poskytne hasičům finanční dar na zpracování projektové dokumentace na výstavbu nové hasičské stanice v Králíkách

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje má na území Pardubického kraje rozmístěno celkem 15 hasičských stanic. Z nich každý den vyjíždějí hasiči pomáhat občanům našeho kraje při různých mimořádných událostech. Pro zasahující hasiče je důležité mít dobré a kvalitní zázemí. Jedna z hasičských stanic, již ale nevyhovuje požadavkům dnešní doby.

Hasičská stanice v Králíkách je zastaralá a svými prostory neodpovídá dnešním nárokům na techniku a službu hasičů, kteří zde pro vás slouží 365 dní v roce, 7 dnů v týdnu, 24 hodin denně.

16. listopadu 2023 podepsal starosta města Králíky Ing. Václav Kubín s plk. Alešem Černohorským, ředitelem Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, darovací smlouvu, na základě které získává hasičský sbor pozemek na okraji města v blízkosti silnice I/43 směrem k Dolní Orlici. Tehdy se jednalo o první krok k zahájení výstavby nové hasičské stanice v Králíkách typu P2. Dalším krokem bude zpracování projektové dokumentace.

Ředitel HZS Pardubického kraje plk. Mgr. Aleš Černohorský počátkem roku 2024 podepsal smlouvu o poskytnutí finančního daru z rozpočtových prostředků Pardubického kraje s hejtmanem Pardubického kraje JUDr. Martinem Netolickým, Ph.D.

Pardubický kraj poskytne HZS Pardubickému kraji finanční dar ve výši dva miliony korun pro zpracování projektové dokumentace na výstavbu nové hasičské stanice v Králíkách. Nová stanice by měla vytvořit odpovídající a kvalitní zázemí a podmínky pro práci profesionálních hasičů na Králicku. Investorem výstavby a majitelem budovy bude HZS Pardubického kraje.

Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet