Úterý 25. června 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Čeští hasiči zabodovali v prvním kole Firefighter Combat Challenge a přivezli si z Německa medaile

Ve dnech 25. – 26. 5. 2024 se uskutečnilo první kolo Evropského poháru ve Firefighter Combat Challenge v německém Gardelegen. Soutěže se zúčastnilo i pět členů reprezentace HZS ČR v TFA a FCC. Ti opět dokázali, že v tomto náročném soutěžním klání patří mezi evropskou špičku.

V sobotu závodníci absolvovali individuální závody a v neděli na ně čekala soutěž tandemů a štafet. První den soutěž dokončilo 127 závodníků, mezi nimiž se čeští reprezentanti umístili na předních pozicích nejen ve svých věkových kategoriích, ale i v absolutním pořadí.

V kategorii:

do 30 let: zvítězil Lukáš Navrátil z HZS Olomouckého kraje, který se umístil na celkovém 2. místě s časem 1:41,19

do 40 let: se umístil na 3. místě Vojtěch Dvořák z HZS Ústeckého kraje, který se svým časem 1:43,53 obsadil celkově 7. místo

do 45 let: zvítězil Tomáš Višnar z HZS Královéhradeckého kraje s časem 1:42,90, 2. místo obsadil Martin Plšek z HZS hl. m. Prahy s časem 1:52,64. V celkovém pořadí byl Tomáš 6. a Martin 14.

nad 45 let: David Kubiš z HZS Jihočeského kraje obsadil 5. místo s časem 1:59,17. V celkovém pořadí Davidovi patří 23. místo.

V nedělní soutěži tandemů (dvojic, kdy každý závodník absolvuje polovinu trati) se v nejmladší kategorii do 40 let česká dvojice Dvořák / Navrátil s časem 1:35,22 umístila na nepopulární čtvrté pozici. V kategorii do 50 let dvojice Plšek / Višnar s časem 1:30,09 obsadila 2. místo a brala stříbro.

Mezi devatenácti soutěžícími štafetami se česká štafeta ve složení T. Višnar, V. Dvořák, M. Plšek, L. Navrátil a D. Kubiš umístila na celkovém 3. místě a uzavřela bronzovou medailí velmi úspěšnou výpravu českých reprezentantů na první kolo Evropského poháru v FCC.

npor. Ing. Jan Haderka (HZS Zlínského kraje)
vedoucí reprezentace HZS ČR v disciplínách TFA
Sdílet