Středa 26. června 2024, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Den záchranných složek v Dolanech nad Vltavou se díky krásnému počasí skvěle vydařil

Sobotní dopoledne 8. června v Dolanech nad Vltavou se neslo ve znamení ukázek práce záchranných složek. Akci, která představila činnost všech základních složek integrovaného záchranného systému, uspořádal místní Spolek dolanská švestka.

Návštěvníci měli jedinečnou příležitost zblízka sledovat různé zásahové ukázky a dozvědět se více o fungování IZS. Jedním z hlavních momentů bylo představení zásahu u požáru palet, které připravili příslušníci hasičské stanice Kralupy nad Vltavou. Během simulace došlo při zapalování ohně k fiktivnímu zranění osoby. Hasiči rychle zahájili hasební práce a poskytli první pomoc zraněné osobě. Na místo dorazila Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy, která si zraněného převzala do své péče.

Další dynamickou ukázku předvedli příslušníci centrální hasičské stanice Mělník, kteří simulovali záchranu těžce zraněného arboristy, uvázlého v koruně stromu. Za použití lezeckého vybavení byl pracovník bezpečně sundán a předán posádce zdravotnické záchranné služby. Krásné jarní počasí přilákalo na louku u Vltavy především rodiny dětmi. Pro nejmenší návštěvníky nastříkali hasiči obrovskou vrstvu pěny, která je tradičně velkým lákadlem pro dětské hrátky.

Pořadatel Spolek dolanská švestka připravil pro návštěvníky bohatý program a zajistil, aby se veřejnost mohla dozvědět více o náročné a nepostradatelné práci záchranných složek. Obdobné akce jsou důležité nejen pro výuku, ale také pro posílení důvěry veřejnosti v schopnosti a připravenost integrovaného záchranného systému při mimořádných událostech.

npor. Bc. Tomáš Motyčka, DiS.
velitel HS Kralupy nad Vltavou
Sdílet